V nasledujúci deň po útoku na Champs-Elysées  mienila prezidentka FN, že vlády Nicolasa Sarkozyho a Françoisa Hollanda dovolili rozvoj terorizmu.

Deň po útoku teroristu, ktorý si vyrovnal účet s policajtom v Paríži na Champs-Élysées, prerušila kandidátka na prezidentku Marine Le Pen posledné akcie svojej kampane. Europoslankyňa sa rozhodla intervenovať niekoľko sto metrov od miesta útoku na Champs-Élysées. Bojovným tónom zašla ďalej ako vo svojej prvej reakcii vo štvrtok večer. Volala po vojne proti terorizmu a vzniesla obvinenia: „Už 10 rokov v pravicovej a ľavicovej vláde sa robilo všetko,  aby sme ju stratili“.

„Vojna, ktorá je proti nám vedená je asymetrická, revolučná, má smrteľnú ideológiu pre nás, čo sme nezaujatí a podriadení(…) Táto vojna je vedená proti nám bez milosrdenstva a bez odkladu. Každý pochopí, že ju nesmieme stratiť“, vyhlásila.

Marine Le Pen sa pustila do Hollanda aj Sarkozyho, ktorí sú vinní svojou desaťročnou zaslepenosťou hlavne čo sa týka zákonov  ex-ministerky Taubirovej a Rachidy Datiovej“.

„Tomuto prezidentovi notoricky chybujúcemu, tejto efemérnej dočasnej vláde užívajúcej si neaktivitu (…), želám len posledný výbuch predtým ako sa vzdá moci”, hyperbolicky sa vyjadrila Marine Le Pen. Posledný výbuch má spôsobiť prijatie principiálnych pravidiel voči hrozbe terorizmu: uzavretie hraníc a sústredenie úsilia proti osobám označovaným ako S, ktoré je želateľné odsúdiť alebo vypovedať.

Marine Le Pen obvinená z oživovania problémov      

“Nemohli by sme zvíťaziť v tejto vojne, ak by sme neukončili bezprostredne neslýchanú laxnosť  trestného práva, ktoré dovoľuje uskutočniť toto  štvrté teroristické vraždenie policajtov”, usúdila zdôrazňujúc, že tento posledný (útok) bol  zacielený na to, aby páchateľ manifestoval svoj zámer zabíjať  policajtov tak ako aj v minulosti. Útočník bol totiž odsúdený už raz v roku 2005 na 15 rokov  väzenia za tri vraždy, z ktorých dve boli namierené proti policajtom.

Tieto vyhlásenia kandidátky znamenali pre ňu novú salvu obvinení zo zneužitia drámy v predvečer prezidentských volieb prvého kola.

„Marine Le Pen je prichystaná na všetko aj na využitie všetkých príležitostí na paberkovanie percent voličských hlasov“, kritizoval ju šéf Socialistickej strany Jean-Cristophe Cambadélis. Emmanuel Macron ako pozvaný do TV RTL trochu neskôr uviedol, že „Marine Le Pen nie je tá, ktorá by mohla ochraňovať našich občanov“ a že „nebude možné vymyslieť plán boja proti terorizmu za jednu noc“.

zdroj: Le Figaro

preklad: redakcia SvP

Uložiť

Uložiť

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/12/MarineLePenimages1.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/12/MarineLePenimages1.jpgadminFrankofónne štátyPolitikaFrancúzsko,Preklad z francúzštiny,Prezidentské voľby FrancúzskoV nasledujúci deň po útoku na Champs-Elysées  mienila prezidentka FN, že vlády Nicolasa Sarkozyho a Françoisa Hollanda dovolili rozvoj terorizmu. Deň po útoku teroristu, ktorý si vyrovnal účet s policajtom v Paríži na Champs-Élysées, prerušila kandidátka na prezidentku Marine Le Pen posledné akcie svojej kampane. Europoslankyňa sa rozhodla intervenovať niekoľko sto metrov od miesta...