Rocková diva Madonna neústupčivo pokračuje vo svojom štýle aj napriek neúprosnému času. Natočila nový trinásty

štúdiový album Rebel Heart, ktorý vyjde 6. marca 2015. Jeho kampaň zahŕňa aj Brit Awards, kde mala show s pesničkou Living for love. Na tomto performance sa zrútila z pódia zrejme kvôli chybe svojej garderobiérky, ktorá zle uviazala uzol na jej pompéznom plášti od Armaniho. Spolutanečník ju pri ťahaní za stuhu nedokázal rozviazať a stiahol hlavnú protagonistku výstupu na zem. Scéna totiž mala vyzerať, akoby celú skupinu odvial víchor.

Našťastie neutŕžila žiadne vážne fyzické zranenie, no mediálne áno. Na Twitteri sa jej spústa „kritikov“ ozvala kvôli jej veku a radila odísť na penziu. Táto dáma však celý život tvrdo pracovala a jej šľachy a svaly niečo vydržia, hoci vstúpila do šiestej dekády.

Madonna sa tiež s postupujúcou kariérou vplyvnej hudobnej ikony začala vyjadrovať na politické témy, hlavne týkajúce sa Európy. Počas intervjú na televíznom kanáli E1 sa vyjadrila v tom zmysle, že jej atmosféra vo Francúzsku pripomína situáciu v období nacistického Nemecka. Vyslovila sa tiež o svojom dojme, že svet sa posúva niekde do apokalyptickej distópie, čo jej pripomína paralelu v jej pesničke Ghoststown. Ide v nej o príbeh dvojice utekajúcej z apokalypsy, aby prežila. Má tiež starosť o vzrastanie netolerantnosti a diskriminácií.

Madonna1Pred dvoma rokmi deklarovala svoj názor na sociálnu situáciu vo Francúzsku. Počas koncertu povedala do mikrofónu, že „je svedkom strašných vecí, ktoré sa dejú v Európe“. „Hovorím špecificky o nástupe fašistickej strany. V určitej dobe som prijala veľa kritiky ale tiež hrozieb zo strany Marine Le Pen a jej strany.“

Madonna porovnala predsedkyňu Front national k Hitlerovi navrhnúc jej portrét s hákovým krížom na čele počas svojho turné v Tel Avive. Video bolo rozšírené počas jej pobytu vo Francúzsku, kedy ju Front national zažaloval za urážku na cti.

O týchto politických a sociálnych smerovaniach Madonny sa doteraz jej reklamný team nešíril, no vieme, že niektorí ľudia ju zaraďujú medzi osobnosti podporujúce americké hnutie proti diskriminácii kvôli farbe pleti.

Text: redakcia SvP

zdroj: Le Figaro, YouTube

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/02/Madonna2-e1425075103213.pnghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/02/Madonna2-300x300.pngadminKultúraHudba,Umenie,USARocková diva Madonna neústupčivo pokračuje vo svojom štýle aj napriek neúprosnému času. Natočila nový trinásty štúdiový album Rebel Heart, ktorý vyjde 6. marca 2015. Jeho kampaň zahŕňa aj Brit Awards, kde mala show s pesničkou Living for love. Na tomto performance sa zrútila z pódia zrejme kvôli chybe svojej garderobiérky, ktorá zle...