Akčný film v postapokalyptickom žánri od Georga Millera je posledným dielom filmovej ságy Mad Max. Digitálne triky, boj, steampunkový štýl kostýmov, zbraní a vozidiel. Psychedelická muzika robí podmaz psychedelicky stváreneným postavám šialencov, ktorých je vo filme asi 95 %.

Scenár je dielom George Millera z jednej tretiny a réžiu si ponechal celú, takže možno povedať, že tento sedemdesiatročný veterán austrálskej a americkej kinematografie sa podpísal pod celkový dojem tohto akčňáku najvýraznejšie.

Postapokalypsa v púšti, naháňačka na rôznych bláznivo vytuningovaných kárach, minimum dialógov aj monológov robí z tohto šialeného road movie výživnú potravu pre pravoverných fandov filmového steampunku.

Tom Hardy ako Max Rockatansky a Charlize Theronová ako Imperator Furiosa majú predstavovať určité záblesky humanity v celkovom rámci morálneho úpadku zvyšku ľudstva, čo sa prejavuje úsilím dostať sa cez púšť do svojho rodiska či hľadať mier po strate svojich blízkych počas apokalypsy. Tom Hardy v koži Maxa toho veľa nepovie, podobne je na tom aj Furiosa. Kto má rád naháňačky a bláznivé výmysly v steampunkovom štýle, príde si na svoje. Kto čaká od filmu aspoň nejakú dobre utajenú myšlienku, nebodaj filozofickú, nech to nepozerá. Kamera, réžia a scenár sú profesionálne výborne zvládnuté, ak si vystačíme s požiadavkou na bláznivú akčnosť.

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/05/MadMax.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/05/MadMax.jpgadminKultúraFilm,UmenieAkčný film v postapokalyptickom žánri od Georga Millera je posledným dielom filmovej ságy Mad Max. Digitálne triky, boj, steampunkový štýl kostýmov, zbraní a vozidiel. Psychedelická muzika robí podmaz psychedelicky stváreneným postavám šialencov, ktorých je vo filme asi 95 %. Scenár je dielom George Millera z jednej tretiny a réžiu si...