Dnes, v piatok ráno, tri dni po útoku na redakciu Charlie Hebdo, rozsiahla protiteroristická operácia v areáli tlačiarní v Dammartin-en-Goële v Seine-et-Marne, čo je neďaleko letiska Charles-de-Gaulle pokračuje obkľúčením dvoch teroristov bratov Kuašiovcov, ktorí majú v zajatí rukojemníčku.

Podľa svedectva jednej obyvateľky mesta jej to prišla povedať jedna dáma. Na mieste deja sú už rozmiestnené elitné jednotky francúzskej polície.

Minister vnútra Bernard Cazeneuve potvrdil, že operácia prebieha v meste Dammartin-en-Goële.

V meste sú evakuované školy. Vládni predstavitelia potvrdili, že na mieste akcie nie sú zatiaľ žiadne obete na životoch.

Dvaja podozriví teroristi sú v priemyslenom parku v tlačiarni, ktorá zamestnáva 5 pracovníkov. Tri helikoptéry kontrolujú priestor nad zónou. Obec Dammartin-sur-Goele je preplnená poriadkovými silami, obyvatelia boli vyzvaní, aby sa zdržiavali doma.

Viacej informácií z miesta zatiaľ nepreniklo do médií. Vládni predstavitelia a polícia apeluje na verejnosť, aby nešírili informácie, čo by mohlo poškodiť úspech vyšetrovania a celej akcie.

V predošlý deň boli dvaja teroristi videní vo Villers-Cotterêts s odkrytými tvárami a zbraňami zn. Kalašnikov spolu s raketometom v aute, podľa záznamov z kamier. Dnes okolo 8.00 ráno prišla do priemyselného parku v Dammartin BRI (Brigádia vyšetrovania a zásahov), kde sa poľovačka na bratov Kouašiovcov aktuálne skoncentrovala.

Na záver: udalosť v Montrouge, kde bola zabitá jedna policajtka, má podľa najnovších správ súislosť s prípadom dvoch teroristov v Dammartin-en-Goële.

Zdroj: JDD

Text: redakcia Svet v preklade

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/01/Bratia-Kouašiovci.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/01/Bratia-Kouašiovci-300x225.jpgadminPolitikaCharlie Hebdo,Francúzsko,islamDnes, v piatok ráno, tri dni po útoku na redakciu Charlie Hebdo, rozsiahla protiteroristická operácia v areáli tlačiarní v Dammartin-en-Goële v Seine-et-Marne, čo je neďaleko letiska Charles-de-Gaulle pokračuje obkľúčením dvoch teroristov bratov Kuašiovcov, ktorí majú v zajatí rukojemníčku. Podľa svedectva jednej obyvateľky mesta jej to prišla povedať jedna dáma. Na mieste deja sú už...