Lídri Ruska, Francúzska a Nemecka posudzujú zregulovanie konfliktu v Donbase
Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin, hlava Francúzskej republiky Francois Hollande a kancelárka Angela Merkelová začali v Kremli rozhovory o stabilizácii situácie v zóne konfliktu na juhovýchode Ukrajiny. Vo štvrtok navštívili lídri EÚ Kyjev, kde jednali s prezidentom Petrom Porošenkom. O výsledkoch ich stretnutia nie sú vyhlásenia.
Teraz sa uskutočňuje osobný rozhovor medzi lídrami EÚ a Ruska bez expertov a ostatných členov vládnych delegácií.
Skoro ráno oznámil asistent ruského prezidenta pre medzinárodné záležitosti Jurij Ušakov, že Moskva počíta, že Hollande a Merkelová do svojich mierových iniciatív započítajú aj návrhy Vladimira Putina.
Zdroj: Izvestija
Preklad: redakcia SvP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/PutinIyvestija.jpeghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/PutinIyvestija-300x300.jpegadminPolitikaEÚ,Rusko,UkrajinaLídri Ruska, Francúzska a Nemecka posudzujú zregulovanie konfliktu v Donbase Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin, hlava Francúzskej republiky Francois Hollande a kancelárka Angela Merkelová začali v Kremli rozhovory o stabilizácii situácie v zóne konfliktu na juhovýchode Ukrajiny. Vo štvrtok navštívili lídri EÚ Kyjev, kde jednali s prezidentom Petrom Porošenkom. O...