Ruský prezident ubezpečil, že Rusko nechcelo mať „vplyv na budúce udalosti“,  podľa záznamov  v prepisoch ruských tlačových agentúr.

Marine Le Penová mala diskrétnu volebnú kampaň. Po príchode do Moskvy tento piatok bola prezidentka Front National prijatá osobne Vladimirom Putinom. Prostredníctvom oficiálnej kamery bolo stretnutie za prítomnosti žurnalistov v jednom kremeľskom salóne prenášané pri príležitosti moskovskej výstavy venovanej pokladom Svätej Kaplnky. Na zozname jednania tejto improvizovanej tête-à-tête bol boj proti terorizmu, v mene čoho sa ruský prezident a jeho francúzska hosťka vyslovovali v prospech väčšej medzinárodnej spolupráce.

Ruský líder vyslal dvojzmyselnú správu všetkým voličom v Hexagone: bráni sa podporovať  kandidáta extrémnej pravice, no berie si témy kampane za svoje.

„Nechceme v žiadnom prípade vplývať na udalosti  (vo Francúzsku),  vysvetlil  šéf Kremľa s úsmevom zároveň dodajúc: “ale nechávame si rezervu a právo hovoriť so všetkými politickými predstaviteľmi  všetkých politických síl v krajine, tak isto ako to robia naši partneri v Európe alebo USA.

Vo Washingtone je Rusko podozrievané, že favorizovalo víťazstvo Donalda Trumpa v prezidentských voľbách a že v Paríži oslabovalo kandidatúru Emmanuela Macrona podľa vyhlásení zodpovedných za kampaň v jeho hnutí En Marche!

V roku 2014 Marine Le Penová prijala dar 9 mil. € zo strany ruskej banky First Czech-Russian bank, ktorá po svojom bankrote bola zaviazaná Front National, ktorý bol povinný splatiť zase dlhy svojim veriteľom. Táto operácia zapríčinila podozrenie o tajnom dohovore.

Hovorca Kremľa oznámil, že téma financovania volebnej kampane Marine Le Penovej nebola pripomínaná.

Z tohoto, opozícia v diskusii o boji proti terorizmu sa ukázala byť jasná: v stredu boli uskutočnené atentáty Daech-u v Londýne so štyrmi obeťami. V poslednú noc v Čečensku, čo je nestabilná islamská republika na juhu Ruska, uskutočnila útok proti ruskej vojenskej základni s dvanástimi obeťami, z ktorých desať mŕtvych bolo ruských a traja zranení.  Tak ako Marine Le Pen považuje Vladimir Putin imigráciu za zodpovednú za násilie v Európe. “Nanešťastie zničenie tradičného spôsobu života na Blízkom Východe viedlo ku zvýšenému násiliu a migračnej vlne”, znepokojuje sa šéf Kremľa. Z jeho strany kandidatúra Front National zdôraznila nebezpečenstvo infiltrácie Islamského štátu do stredu “toku migrantov”.

V ten istý deň Marine Le Penová hovorila o tej istej téme v ruskej Dume počas formálneho stretnutia s predsedom ruského parlamentu Vjačeslavom Volodinom za prítomnosti olympionikov v rýchlokorčuľovaní Anatolija Karpova a Svetlany Jourovej, ktorí sa stali poslancami za Jednotné Rusko aktuálne vládnuce v Kremli.

Pri tejto príležitosti kandidátka FN lobovala v prospech odporu voči sankciám, ktoré oslabili Rusko od čias získania Krymu v roku 2014.

“Tieto sú kontraproduktívne a zákaz jednať s vyjednávačmi hovorí o neúcte voči demokratickým právam”, uviedla.  Takisto Vjačeslav Volodin, ktorý je hlavou Rady zahraničných vecí a nacionalista Leonid Sluckij majú zakázaný vstup na európske územie a ich práva boli zmrazené z dôvodu podpory politiky, ktorá spôsobila anexiu polostrova.

“Ako viete, bola som vždy na strane Ruska a podpory vzťahov na vyššej úrovni… Dúfam, že do dvoch mesiacov, ak mi nechajú možnosť, zostanem tiež verná tejto pozícii”, zhrnula reč Marine Le Pen, pre ktorú prokremeľské médiá neskrývajú kladné preferencie.

Vladimir Putin, podľa jej priania, predstavuje “novú víziu” “multipolárneho sveta”. V predvečer jej návštevy v Moskve ju kvalifikoval Sergej Lavrov, minister zahraničiaRuska, ako realistickú osobu, odmietajúc však takisto ako Donald Trump, pripojiť sa k populistickej kandidátke s touto nálepkou.

Le Figaro, od ruského korešpondenta Le Figaro

preklad: redakcia SvP

Le Penová v Kremli proti reštrikciámhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/03/LEPenPutinKremel-e1490375137879.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/03/LEPenPutinKremel-e1490375137879.jpgadminFrankofónne štátyPolitikaVýchodná EurópaFrancúzsko,reštrikcie,RuskoRuský prezident ubezpečil, že Rusko nechcelo mať „vplyv na budúce udalosti“,  podľa záznamov  v prepisoch ruských tlačových agentúr. Marine Le Penová mala diskrétnu volebnú kampaň. Po príchode do Moskvy tento piatok bola prezidentka Front National prijatá osobne Vladimirom Putinom. Prostredníctvom oficiálnej kamery bolo stretnutie za prítomnosti žurnalistov v jednom kremeľskom salóne prenášané...