Ukrajinský parlament prekonal komplikované prejednávanie návrhu zákona o posilnení autonómie pre územia Luhanska a Donbasu. Poslanci Rady si podali ruky s ich západnými partnermi, aby tak potvrdili, že hoci ťažko, na svetlo ukrajinského sveta prišiel nový ústavný zákon, ktorý posilní decentralizáciu krajiny. Začiatok tohto legislatívneho procesu bol nadiktovaný zmluvou z Minska bez záruky, že toto schválenie prinesie reálny mier.
Návrh bol prijatý 288 hlasmi z celkových 374. Výsledok hlasovania bude musieť byť potvrdený počas jesenného zasadania ukrajinského parlamentu dvoma tretinami poslancov.
Zdroj: Le Figaro

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/07/Logo-ukrParlament.pnghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/07/Logo-ukrParlament.pngadminPolitikaUkrajinaUkrajinský parlament prekonal komplikované prejednávanie návrhu zákona o posilnení autonómie pre územia Luhanska a Donbasu. Poslanci Rady si podali ruky s ich západnými partnermi, aby tak potvrdili, že hoci ťažko, na svetlo ukrajinského sveta prišiel nový ústavný zákon, ktorý posilní decentralizáciu krajiny. Začiatok tohto legislatívneho procesu bol nadiktovaný zmluvou...