autor foto:Max Nash/AFP/Getty
autor foto:Max Nash/AFP/Getty

Dinosaurovia svetového a britského rocku pokračujú v tvorivej činnosti aj v treťom tisícročí. Keith Richards práve dokončuje vlastný sólový album, ktorý by maj vyjsť koncom tohto leta. V jednom intervjú pre Rolling Stone gitarista povedal: „Hovoríme o tom, ako urobiť nejaké nahrávky po tomto turné ale nič nie je isté. Práve hádžeme nápady. Rád by som vrátil chlapcov naspäť do štúdia.“

Richards nahral celkovo tri sólové albumy – v roku 1988 to bol „Talks IS Cheap“ a v roku 1992 „Main Offender“. Dúfa, že v septembri tohto roku by mohli začať s nahrávaním spoločného albumu Rolling Stones. Terajšia tvorba albumu je zatiaľ celkom jeho nápad a bol by rád, keby to vyšlo.

V poslednom mesiaci anonsovali Stouni opätovné vydanie albumu Sticky Fingers z roku 1971 a turné po USA s názvom „Zip Code“ , ktoré majú odštartovať 24. mája v San Diegu. Turné bude prvá aktivita skupiny po smrti saxofonistu Bobbyho Keysa, dlhoročného člena kapely. Richards to komentoval, že je mu ľúto dobrého priateľa, ale „The show must go on“.

Keith Richards je päťnásobným starým otcom a práve vydal detskú knižku s ilustráciami od svojej dcéry. Volá sa Gus&Me:The Story of My Granddad and My First Guitar. Je to skutočný príbeh o Richardsovom starom otcovi, ktorý sa volal Theodore Augustus Dupree a bol hráčom vo veľkom džezovom bigbande. Práve tento starý otec voviedol Keitha do sveta hudby. Pre Keitha to bol jeden z magických momentov v jeho živote.

Richardsova dcéra Theodora Dupree Richards, ktorú pokrstili po Gusovi, bude ilustrovať knižku perokresbami a kolážami inšpirovanými fotografiami z Keithovho detstva.

Gus & Me napísal spolu s Barnabym Harrisom a Bilom Shapirom a bude obsahovať aj fotografie ostatných členov rodiny.

Richards nie je prvý muzikant, ktorý sa zaplietol do tvorby detských knižiek. V posledných rokoch to boli aj Bob Dylan, Madonna, Paul McCartney a Ringo Starr, i keď s rozličnými stupňami úspešnosti.

Časopis Life, ktorý mu už uverejnil 10 prvých stránok z jeho memoárov, mu vyplatil 7,3 mil. USD a kniha vyšla v dvoch vydaniach. Aj pilotné kapitoly Gus& Me sa objavia v tomto časopise.

Knižka má vyjsť na papieri aj ako e-book vo vydavateľstve Orion Children´s Books v septembri.

Neúnavnosť a vytrvalosť Keitha Richardsa si treba vziať ako vzor, klobúk dolu.

Zdroj: The Guardian

Text: redakcia SvP

 

 

 

 

 

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/04/Keith-Richards-010.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/04/Keith-Richards-010.jpgadminKultúraUmenieDinosaurovia svetového a britského rocku pokračujú v tvorivej činnosti aj v treťom tisícročí. Keith Richards práve dokončuje vlastný sólový album, ktorý by maj vyjsť koncom tohto leta. V jednom intervjú pre Rolling Stone gitarista povedal: „Hovoríme o tom, ako urobiť nejaké nahrávky po tomto turné ale nič nie je isté. Práve hádžeme nápady. Rád...