Ruský bankár, ktorý prežil v Londýne šesť výstrelov – zásahov do brušnej dutiny, môže pomôcť polícii vyriešiť vraždu ruského politického vodcu.

Miliardár German Gorbuncov žije teraz v Británii 24 hodín denne pod ochranou telesných strážcov odvtedy, keď naňho spáchali atentát na Canary Wharf v roku 2012.

No teraz moskovská polícia považuje 49-ročného bankára za svedka, ktorý by mohol pomôcť vyriešiť vraždu Borisa Nemcova, ktorý bol krajným oponentom prezidenta Putina.

Ruská administratíva skúsila posúdiť túto kauzu v spojitosti s čečenským silovikom a jeho spojencom podozrivým z vraždy Nemcova, ktorý bol kedysi prvým vicepremiérom ruskej vlády za prezidenta Jeľcina.

Gorbuncovov advokát Vadim Vedenin povedal pre mailOnline: „Môžem potvrdiť, že jeden dôstojník zo Scotland Yardu poverený prípadom Gorbuncova vstúpil s ním do kontaktu a dal mu otázku, či je pripravený na rozhovor s ruským vyšetrovateľom vo veci vraždy Borisa Nemcova, ktorá sa udiala vo februári 2015 v Moskve.“

Ak Gorbuncov bude súhlasiť, Moskva sľúbila, že dovolí osobe podozrivej z pokusu o vraždu Vitalijovi Procovi ísť do Británie, aby tam čelil obvineniu. Vedenin nezaručil, že jeho klient Gorbuncov bude ochotný nechať sa moskovskou políciou vypočuť.

Niektorí z Nemcovových priateľov majú zato, že vražda Nemcova bola nariadená niekým z blízkeho okolia Vladimira Putina, čo mohla byť čečenská linka prípadu, ako si myslia aj vyšetrovatelia kauzy na polícii.

Gorbuncov mieni, že na Canary Wharf naňho zaútočili preto, že sa kontaktoval s vyšetrovateľmi nevydarenej vraždy mliardára Alexandra Antonova v Moskve roku 2009.

Tá istá skupina prepojená s Ramzanom Kadyrovom je teraz podozrievaná ruskými vyšetrovateľmi, že sa postarala o spáchanie atentátu na Nemcova.

Polícia v Moskve venuje pozornosť bývalému majiteľovi FC Portsmouth Vladimirovi Antonovovi, synovi Alexandra Antonova, ktorý aktuálne používa na území Británie ruský pas, kam utiekol z Litovskej republiky, kde zase čelí obvineniu z finančného podvodu.

Niektorí znalci ruských reálií si myslia, že v Moskve by mohol získať osobnú bezpečnosť na oplátku za údaje o čečenskej spojke. Pre MailOnline Antonov povedal: „Mám osobných strážcov Ghurkov, najlepších vojakov na svete…atď.“

Niektorí žurnalisti zvýrazňujú fakt, že tak ako Gorbuncov tak aj Nemcov boli odstránení rovnakým počtom výstrelov (6), čo má viesť k záveru, že vraždy ruských oligarchov a opozičnýého politika riadi to isté centrum.

zdroj: Express, Londýn

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/07/pištoľ.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/07/pištoľ.jpgadminPolitikaKauza Nemcov,Preklad z angličtinyRuský bankár, ktorý prežil v Londýne šesť výstrelov - zásahov do brušnej dutiny, môže pomôcť polícii vyriešiť vraždu ruského politického vodcu. Miliardár German Gorbuncov žije teraz v Británii 24 hodín denne pod ochranou telesných strážcov odvtedy, keď naňho spáchali atentát na Canary Wharf v roku 2012. No teraz moskovská polícia považuje...