Hillary Clintonová je vyšetrovaná FBI za viac, než je e-mail: Ak bude zvolená, mohla by byť podrobená impeachmentu.

Hillary Clintonová je objektom vyšetrovania. Intenzívne šetrenie FBI bolo rozšírené na vrátane možnú obštrukciu zo strany justície, ak by bol citlivý e-mail zničený alebo zamietnutý. Taktiež dary a platby pre Hillary sú podrobené tomuto procesu FBI, hlavne tie, čo sa týkajú Clintonových nadácie. Iné obvinenia by sa mohli takisto objaviť, ak sa šetrenie rozšíri.

Hillary Clintonová zakiaľ je podrobovaná vyšetrovaniu FBI, musí byť nestranné a vedené zodpovedne, aby sa vyhlo možnej nezákonnosti. James Conway, výkonný riaditeľ Global Intel Strategies a bývalý FBI agent povedal pre Russia Today, že FBI chce pokračovať bez ohľadu na postoj vlády, kým bude vyšetrovanie dovedené do konca.

Conway si je istý nestrannosťou agentúry.

Hillary Clintonová v úlohe prezidentskej kandidátky je v ďaleko citlivejšej situácii ako bol kedysi Nixon. Ak by vyhrala voľby a bola by obvinená či súdená z reálneho trestného činu, mohlo by to mať silný dopad na národ, ktorý trpí ekonomickou krízou. Z hľadiska histórie mala Nixonova rezignácia dopad na ekonomiku a píár vlády. Ako by mohol pokračovať seriózne impeachment alebo väzenie úradujúceho prezidenta USA v tom čase, keď je spoločenský rozruch kvôli ekonomickej nerovnosti?

Riaditeľ FBI James Comey povedal pre NBC News, že jeho agentúra nemá prioritu vo volebných údajoch v rámci vyšetrovania. FBI sa fokusovala na dôkladné vyšetrovanie a nie na jeho rýchlosť.

Hillary Clintonová je vyšetrovaná, pretože použila súkromný server a emailové konto ako ministerka zahraničia. FBI vyšetruje, prečo Hillary C. použila túto emailovú adresu pre oficiálne a klasifikované rozhovory a stanoviť podstatu emailov, ktoré vymazala. Conway povedal, že použitie takého servera je v tomto prípade problematické.

Použitie súkromného emailového servera Hillary Clintonovej s iným účtom e-mailu nevyzerá príliš seriózne z pohľadu verejnosti alebo opozičných kandidátov. V období, keď väčšina ľudí vlastní viaceré emailové adresy, je ťažké pre väčšinu ľudí pochopiť, prečo je dôležité pre Hillary použiť vládny email, keď robí oficiálny súkromný obchod. FBI chce poukázať  na celkom odlišný spôsob než používajú Američania.

Jej motivácia použiť súkromný email a špeciálne zrušenia konverzácií má prvoradú dôležitosť vzhľadom k Zámoriu. Ak vyšetrovanie FBI zistí, že Hillary vyvíjala úsilie zrušiť nejaké tieto emailové správy, pretože boli inkriminujúce či ovplyvňujúce klasifikované údaje, mohla by byť vyšetrovaná justíciou. Prinajmenšom niektoré zo zrušených korešpondencií vedie k vážnemu podozreniu a ich obsah je analyzovaný v FBI.

Zaobchádzanie s emailami Hillary C. či ich rušenie ukazuje na možný trestný čin, hovorí Conway.

Hillary C. je tiež vyšetrovaná kvôli prijatým peniazom. Hillary prijala 57 miliónov USD ako dary pre nadáciu „Clinton Foundation“ ako ministerka zahraničia. Toto by mohlo byť považované za korupciu. Ak to nie je súčasťou financovania kampane, nebolo by to pod ochranou zákonov povoľujúcich veľké dary od firiem pre financovanie kampane, vysvetľuje Conway.

Hillary Clintonovú vyšetrujú kvôli nie čistému zaobchádzaniu s citlivými emailami a prijímaniu darov pre Clintonovu nadáciu. Vyšetrovanie FBI by mohlo byť dlhé a namáhavé a trvať príliš dlho. Ak FBI nájde chyby zo strany H. Clintonovej pred jej nomináciou, mohla by sa táto ocitnúť pred Bernie Sandersom. Ak sa do novembra zistia nejaké výsledky, mohlo by to znamenať prezidentské kreslo pre Donalda Trumpa. Po novembri 2016 by mal dopad na jej uvedenie do úradu prezidenta USA vyšetrovací proces vedený dlhšie a mohlo by to značiť, že Cintonová by bola zvolená za prezidentku USA.

Vyšetrovanie Hillary Clintonovej zo strany FBI by mohlo zničujúco zapôsobiť  na prezidentský úrad aj ak by pokračovalo príliš dlho.

zdroj: Inquisitr.com

foto: Pixabay

Kauza Hillary Clintonovej a jej vplyv na kreslo prezidentkyhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/05/HillaryC-e1463086421122.pnghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/05/HillaryC-e1463086421122.pngadminPolitikaAféry,politika,Preklad z angličtiny,Trump-Clintonová,USAHillary Clintonová je vyšetrovaná FBI za viac, než je e-mail: Ak bude zvolená, mohla by byť podrobená impeachmentu. Hillary Clintonová je objektom vyšetrovania. Intenzívne šetrenie FBI bolo rozšírené na vrátane možnú obštrukciu zo strany justície, ak by bol citlivý e-mail zničený alebo zamietnutý. Taktiež dary a platby pre Hillary sú podrobené...