Film od Davida Koeppa je údajne obchodný prepadák takisto ako u umeleckej kritiky vo Francúzsku aj za Veľkou mlákou.

Depp v úlohe Mortdecaia. predstavuje v mysliach kritikov prepadák. AP Photo/Lionsgate, David Appleby
Depp v úlohe Mortdecaia. predstavuje v mysliach kritikov prepadák.
AP Photo/Lionsgate, David Appleby

Johnny Depp stratil vietor v plachtách. Už niekoľko rokov sa mu reťazia neúspechy, za ktoré môžu filmy ako Rhum Express, Lone Ranger a Transcendance, takisto Mortdecai. Už od prvého premietania za Atlantikom Mortdecai sklamal v ziskoch. Film, ktorý stál 60 miliónov dolárov vyniesol len 4,1 mil.USD. Produkcia očakávala najmenej 10 mil. tržieb za prvé dni premietania. Toto je jeden z najhorších prepadov počas jeho kariéry herca.


To nie je všetko. Americká tlač prisúdila dlhometrážnemu filmu Charlie Mortdecai titul „Najhorší film roka 2015“. Film rozpráva historku o podfukárskom obchodníkovi s umením, ktorý sa dostáva do krkolomných situácií. Podľa New York Times je tento film vytvorený pre slávu Johnnyho Deppa „jeho smrteľný nepriateľ“. Mnohí kritici zdôraznili pokrytectvo a smiešnosť tohto príspevku. Len Gwyneth Paltrow vyšla z tejto frašky nepoškodená.

zdroj foto: wikipédia
zdroj foto: wikipédia

Ani francúzska kritika nebola jemná voči tejto burleske.
Dajú sa čítať také ironické pusudky ako: „Johnny Depp hrá anglického lorda s ľahkosťou zbíjačky na betón“, alebo sa hovorí o „komediantstve“, ktoré neočarilo ani Le Parisien či Le Monde.


Herec si musel dávať do poriadku svoje herecké zdravie s Pirátmi z Karibiku, ktoré vyjdú však až v roku 2017. Táto filmová sága mu zaručuje vždy úspech. Depp sa ešte objaví aj v Alicke v ríši divov a zahrá si úlohu vlka v Into the Woods od Roba Marshalla už tento týždeň. Čo mu možno napraví reputáciu zrodenú v slávnych rokoch Továrne na čokoládu a podobne. Dodávam len, že trailer nenasvedčuje nejaký závažný rozdiel medzi akčnosťou pirátskej série a Mortdecaiom, len Johnnyho charizma odišla kdesi na dovolenku.

text:redakcia

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/01/DEPP-363x460.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/01/DEPP-300x300.jpgadminKultúraRecenzieFilmFilm od Davida Koeppa je údajne obchodný prepadák takisto ako u umeleckej kritiky vo Francúzsku aj za Veľkou mlákou. Johnny Depp stratil vietor v plachtách. Už niekoľko rokov sa mu reťazia neúspechy, za ktoré môžu filmy ako Rhum Express, Lone Ranger a Transcendance, takisto Mortdecai. Už od prvého premietania za...