Al-Qaida au Yemen
Záber z videa na YouTube, vodca AQPA a logo jemenskej Al-kajdy.

Teroristická organizácia vyslovila svoje komentáre na vraždy v Charlie Hebdo. No prišlo to oneskorene.

Vo videu zverejnenému 14. januára a neskôr stiahnutému vedením YouTube, Al-Kajda v Jemene vyhlasuje, že nariadila a financovala atentát, ale priznanie prišlo príliš neskoro a musí byť zohľadnené s veľkou opatrnosťou.

Podľa agentúry Reuters nie je ešte možné preveriť autenticitu nahrávky vyhlásenia, na ktorom je vidno logo mediálnej vetvy Al-Kaida al-Malahem. Sekvencia, ktorá trvá viac ako 11 minút a bola odvysielaná na islamistickej stránke, dáva slovo jednému z vodcov Al-Kajdy na arabskom polostrove Nasser Ben Ali al-Anassi-mu.

Text prečítaný týmto vodcom „Aqpa“ je nazvaný „Pomsta za Alahovho proroka: správa o útoku posvätenému Parížu“. O čom hovorí?

My sme vybrali cieľ a financovali operáciu

„My, Al-Kajda na arabskom polostrove priznávame zodpovednosť za túto operáciu určenú pomstiť proroka Mohameda.“

Al-Anassi vyhlásil, že atentáty sú na príkaz Zawahiriho a ako posmrtná vôľa Bin Ládina. Aqpa tiež pohrozila Francúzsku novými útokmi.

Zdroj text a foto: Le Nouvel Observateur

Preklad: redakcia Svet v preklade

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/01/Al-kajdaJemen-800x397.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/01/Al-kajdaJemen-300x300.jpgadminPolitikaCharlie Hebdo,islam,Stredný východTeroristická organizácia vyslovila svoje komentáre na vraždy v Charlie Hebdo. No prišlo to oneskorene. Vo videu zverejnenému 14. januára a neskôr stiahnutému vedením YouTube, Al-Kajda v Jemene vyhlasuje, že nariadila a financovala atentát, ale priznanie prišlo príliš neskoro a musí byť zohľadnené s veľkou opatrnosťou. Podľa agentúry Reuters nie je ešte možné preveriť autenticitu nahrávky vyhlásenia,...