Americký štátny sekretár John Kerry pochválil „jednotu mocností v otázke iránskeho nukleárneho programu“ po týždni vyjednávaní s Iránom v Lausanne. Ubezpečil tiež, že Washington „sa nehrnul“ do spečatenia dohody.
„Zdôrazňujem , že sme jednotní v našom zámere priblížiť a definovať, či iránsky program bol mierový. Tento zväzok štátov pokračuje vo svojej centrálnej úlohe“, zdôraznil Kerry v Lausanne, reagujúc tak na reči o tlakoch v strede skupiny 5+1 (USA, Rusko, Francúzsko, UK, Nemecko) z ktorých je Paríž považovaný za najnezmieriteľnejších voči Teheránu.
Zdroj: Le Figaro
Preklad: SvP

ilustračné foto: ruské jadrové rakety

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/Atom-rakets-e1410472078637.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/Atom-rakets-300x300.jpgadminPolitikaStredný východAmerický štátny sekretár John Kerry pochválil „jednotu mocností v otázke iránskeho nukleárneho programu' po týždni vyjednávaní s Iránom v Lausanne. Ubezpečil tiež, že Washington „sa nehrnul“ do spečatenia dohody. 'Zdôrazňujem , že sme jednotní v našom zámere priblížiť a definovať, či iránsky program bol mierový. Tento zväzok štátov pokračuje vo...