Jason Momoa na začiatku svojej kariéry

 Jason Momoa a veci, ktoré možno o ňom neviete

Zrejme určite však viete, že je interpretom Khala Droga vo všeobecne známom kuse Hra o tróny. Menej známe je, že je ženatý s herečkou Lisou Bonetovou alebo že si zahral Aquamana v súčasnom hite „Liga spravodlivých“, či bol záchranárom a tiež manekýnom pred tým, než sa stal hercom.

V skutočnom živote bol záchranárom a potom si ho zahral v seriáli

Jason Momoa nedoštudoval morskú biológiu v štáte Iowa a na Floride, potom faunu a flóru na univerzite v Colorado a napokon sa stal záchranárom. To, že kariérnu dráhu zatiaľ dotiahol do etapy svalnatých chlapíkov, vyznieva osudovo nevyhnutne.

„Vybrali ma spomedzi 1300 osôb, aby som hral dôležitú úlohu v „Poplach v Malibu“. „Nevedel som hrať.  Stálo ma päť rokov, kým som si našiel agenta. Po tejto úlohe / v Poplach Malibu/ ma nikto nebral vážne. Žil som odvtedy  ešte dlho v tieni. „

Jason Momoa sa potom objavil na kastingu pre diely č. 10 a 11 v seriáli Poplach v Malibu, kde už ale nehral David Hasselhoff.

V súkromnom živote rád surfuje, skateboarduje a lezie po skalách

V skutočnosti sa zaujíma veľmi o prírodu. Herec z „Ligy spravodlivých“ ľúbi aktívne športy v prírode: horolezectvo a skateboard sú jeho favoritné činnosti, ktorým naučil aj svoje dve deti Lolu Iolani Momoa /10/ a Nakoa-Wolf Manakauapo Namakaeha Momoa /8/.  Jason postavil pre ne skatepark a lezecký múr na svojom pozemku, aby  mohol trénovať spolu so synom a dcérou.

Herec je, ako čitateľ už zrejme pochopil, havajskej národnosti. Preto sa nikto nečuduje, že rád surfuje. Je synovcom dvoch veľmi známych havajských surferov Briana a Rusty Keaulanových. Tetovanie, ktoré má Jason Momoa na predlaktí, predstavuje žraločie zuby a skvelo zapadlo do kreácie divokého jazdca Khala Droga.  Okrem tetovania je poznačený jazvou na obočí získanou počas jednej barovej ruvačky.  Svoju peknú tvár si musel dať zrekonštruovať  chirurgickým zákrokom, čo ho zaradilo do kategórie silných chlapíkov v bojových filmoch a vyradilo z kategórie modelov.

Okrem iných aktivít býval tiež manekýnom, tak ako mnoho jeho hereckých kolegov a kolegýň. Dostal ocenenie „Havajský model roka 1999“.

Úlohu Khal Droga získal keď urobil haka

„Išiel som sa predstaviť na kasting a tam ma požiadali, aby som urobil čosi odlišné“, rozpráva Jason Momoa v jednom intervjú pre „Men´s Healt“ v auguste 2011. Prešiel výbermi pre úlohu Khala Droga v úspešnom seriáli „Hra o tróny“. Hovorí: „Myslel som si, že Drogo je kráľ, bojový kráľ, ktorý sa zúčastňuje vojny,  teda ako to môžem predviesť?“ Tak predviedol haka, čo je tanečný rituál pôvodom z ostrovov Južného Pacifiku. „Boli tam dve mladé ženy sediace za písacím stolom a mohlo by sa povedať, že som ich šiel zabiť“, zabáva  sa Jason. Výberová komisia ho nakoniec vybrala a Jason tým získal skvelú úlohu vo fenomenálne obľúbenom televíznom seriáli „Hra o tróny“.

„Som spolovice Havajčan a Haka je tam posvätný tanec, je to vec, ktorú ťa naučí rodina.  Naučil ma to môj otec. Tancoval som to na pohrebe môjho bratranca. Išiel som aj do Austrálie a na Nový Zéland, aby som sa naučil viacero typov tohto tanca. Bol som nervózny ale tak to chodí.“

Pri natáčaní jednej scény so sexom s Emiliou Clarke si užil veľa srandy. Kvôli nahým scénam herci obvykle nosia akúsi ponožku telovej farby, aby skryli svoje pohlavie.  Ale aby upokojil svoju partnerku Emiliu Clarke v jednej dosť násilníckej scéne, ktorou bola svadobná noc Khala Droga a Daenerys Targaryen, Jason Momoa sa pokúsil o vtip a navliekol si ružovú chlpatú ponožku.

„Nevedela som, čo robiť s tou veľkou a ružovou vecou“, zverila sa herečka. Čo sa týka Momoa, nemá viac dobrých spomienok na tú násilnícku scénu. „Je to jedna z najtvrdších vecí, ktoré som robil, pretože zbožňujem Emiliu“, rozprával.

Tento herec sa dá nájsť väčšinou v sci-fi snímkach, krvavej fantasy či historickej fikcii, prípadne prepise komixov, kde hrá silných superhrdinov. Ak si chce fanúšik movie urobiť o Momoovi obraz, dá sa to aj na Netflixe, kde aktuálne ide snímka Frontier.

©text redakcia SvP

zdroje: foto a citáty:express.co.uk

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Jason Momoa: silný muž filmuhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/11/Khal-Drogo-530198-e1510884870711.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/11/Khal-Drogo-530198-e1510884870711.jpgadminKultúraFilm,USA Jason Momoa a veci, ktoré možno o ňom neviete Zrejme určite však viete, že je interpretom Khala Droga vo všeobecne známom kuse Hra o tróny. Menej známe je, že je ženatý s herečkou Lisou Bonetovou alebo že si zahral Aquamana v súčasnom hite „Liga spravodlivých“, či bol záchranárom a tiež manekýnom pred tým, než sa stal...