Jamel Debbouze
Jamel Debbouze foto:wikipédie.fr

Známy francúzsky a marocký herec – komik, ktorý hral v takých významných filmoch ako Amélie (Le fabuleux destin d’Amélie Poulain), séria Astérix a Obelix a vystupoval v mnohých vlastných zábavných šou, cítil potrebu vyjadriť sa k problému radikálneho násilia islamistov vo Francúzsku. V televíznom programe Sept à Huit na TF 1 objasnil tento humorista obľúbený v Maroku aj Francii svoj postoj voči Francúzsku:

„Ma France, c’est celle de la différence, de l’amour, de la tolérance, de la paix“, – „Moje Francúzsko, to je Francúzsko lásky, tolerancie a mieru“.

Jamel Debbouze s poľutovaním komentoval, že na „pochode republikánov“ 11. januára 2015, na ktorom sa osobne objavil, bolo málo účastníkov z radov mládeže zo štvrtí z okolia Paríža.

Konštatoval, že názorom mladých vo štvrtiach sa málo načúva a že je to chyba. Povedal, že jeho názory v danej epoche, keď začínal (1990), počúvali. Mládež vo farebných štvrtiach je z takého postoja voči sebe frustrovaná a preto nemá potrebu aktívne sa zúčastňovať diania.

„Som Francúz, muslim, umelec, narodil som sa v Barbès, vyrástol som v Trappes, som otec dvoch detí, ženatý s kresťankou, novinárkou. A toto je pre mňa Francúzsko“. A dodal: „Francúzsko, to je moja matka, nedotýkajte sa mojej mamy.“

Zdroj: JDD

Text: redakcia

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/01/Jamel-Debbouze-326x460.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/01/Jamel-Debbouze-300x300.jpgadminFrankofónne štátyPolitikaFrancúzsko,islamZnámy francúzsky a marocký herec - komik, ktorý hral v takých významných filmoch ako Amélie (Le fabuleux destin d'Amélie Poulain), séria Astérix a Obelix a vystupoval v mnohých vlastných zábavných šou, cítil potrebu vyjadriť sa k problému radikálneho násilia islamistov vo Francúzsku. V televíznom programe Sept à Huit na TF 1 objasnil tento humorista obľúbený...