Islamský štát pokračuje v usídlení sa v Líbyi. Americký generál zodpovedný za armádu v Afrike oznámil v stredu 3. decembra 2014, že boli vytvorené výcvikové tábory na východe krajiny, keď džihádistická organizácia dobyla pobrežné mesto Derna.

Generál David Rodriguez oznámil, že pozoroval tento fenomén „malý a rodiaci sa“ v krajine, kde sa nachádza asi 200 džihádistov. „Skupina ISIS začala svoje aktivity na východe privádzaním ľudí,“ vysvetlil.

„Ale my musíme pokračovať v dohľade a strážení , aby sme videli, čo sa deje a či sa to stále vyvíja“, dodal.

Záležitosti milícií

Militanti skupiny ISIS v Líbyi nie sú dobrovoľníci došlí zo zahraničia ale členovia milícií, ktorí sa hlásia k príslušnosti k džihádistom ISIS, upresnil generál. Od pádu režimu Muammara Kaddáfího početní milicionári pokračujú v uplatňovaní zákonov v krajine, čo súčasné autority režimu neprevzali pod svoju kontrolu.

Na otázku, či sa tieto výcvikové tábory stanú cieľom americkej armády, už angažovanej v leteckých útokoch v Sýrii a Iraku, generál Rodriguez odpovedal: „Nie, nie teraz.“

zdroj: Le Monde

preklad: redakcia SVP

foto:wikipedia.en

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/General_David_M_Rodriguez_USAFRICOM-368x460.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/General_David_M_Rodriguez_USAFRICOM-300x300.jpgadminPolitikaBlízky Východ,islam,Preklad z francúzštinyIslamský štát pokračuje v usídlení sa v Líbyi. Americký generál zodpovedný za armádu v Afrike oznámil v stredu 3. decembra 2014, že boli vytvorené výcvikové tábory na východe krajiny, keď džihádistická organizácia dobyla pobrežné mesto Derna. Generál David Rodriguez oznámil, že pozoroval tento fenomén „malý a rodiaci sa“ v krajine, kde sa nachádza asi 200...