Džihádisti dobyli časť mesta Syrta a kontrolujú dlhý pás pobrežia pri Stredozemnom mori. V Lýbii sa rozširuje ISIS ako mor. V posledných dňoch má neuveriteľné tempo a teroristická organizácia je na vrchole epidémie. Od stredy je pánom celého mesta Syrta v Lýbii.

Po meste Derna obsadenom od októbra 2014 je Syrta druhým dôležitým prístavom kontrolovaným ISIS. V stredu zaútočili na výrobňu tepla umiestnenú pri vchode do mesta, ktorú používa ako základňu pre bojovníkov z mesta Misrata. „Päť z našich mužov zomrelo, osem je zranených a tri ozbrojené automobily zajali teroristi“, priznáva Ali Abu Setta, člen mestskej rady Misrata , čo je susedné mesto Syrrty, ktoré odolávalo ISIS od februára 2015. Dôsledok ešte ťažší prichádza: ISIS kontroluje v súčasnosti široký pás mediteránneho pobrežia, okolo 200 km, od tepelnej centrály v Syrte.
Zdroj: Le Figaro
Preklad: redakcia SvP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/06/MestoSyrtaISIS.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/06/MestoSyrtaISIS.jpgadminPolitikaBlízky Východ,islamDžihádisti dobyli časť mesta Syrta a kontrolujú dlhý pás pobrežia pri Stredozemnom mori. V Lýbii sa rozširuje ISIS ako mor. V posledných dňoch má neuveriteľné tempo a teroristická organizácia je na vrchole epidémie. Od stredy je pánom celého mesta Syrta v Lýbii. Po meste Derna obsadenom od októbra 2014 je...