Hamíd Tagáví - iránsky generál, ktorý padol v bojoch na území Iraku proti ISIS.
Hamíd Tagáví – iránsky generál, ktorý padol v bojoch na území Iraku proti ISIS.
Podľa najnovšej správy z 28. decembra je zrejme Irán tiež zapletený do vojny na irackom území a to proti džihádistom z ISIS.
Vysoký dôstojník iránskej armády bol zabitý na území Iraku, kde sa zúčastňoval poradnej misie v boji proti džihádistom z ISIS, v nedeľu to oznámila elitná jednotka Strážcovia islamskej revolúcie v Teheráne.  

„Brigádny generál Hamid Taghavi padol ako martýr počas poradnej misie pre irackú armádu a dobrovoľníkov, ktorá bojuje proti teroristom z Daech-u (ISIS) v meste Samara, čo je 110 km severne od Bagdadu“, podľa komuniké „Strážcov islamskej revolúcie“ publikovanom na ich oficiálnej stránke Sepahnews.com.

zdroj: Le Monde, foto: Le Monde
preklad: redakcia

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/Irackí-šiitibojujuprotiIsis.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/Irackí-šiitibojujuprotiIsis-300x267.jpgadminPolitikaStredný východPodľa najnovšej správy z 28. decembra je zrejme Irán tiež zapletený do vojny na irackom území a to proti džihádistom z ISIS. Vysoký dôstojník iránskej armády bol zabitý na území Iraku, kde sa zúčastňoval poradnej misie v boji proti džihádistom z ISIS, v nedeľu to oznámila elitná jednotka Strážcovia islamskej...