Vinič - plody odrody Pinot Noir pre burgundské íno.
Vinič – plody odrody Pinot Noir pre burgundské íno.

Ceny vína zostali na úrovniach relatívne vysokých z dôvodu menej výdatného zberu než bolo na začiatku odhadované, povedal FranceAgriMer.

Zatiaľčo štatistická služba ministerstva poľnohospodárstva zmieňuje svoj odhad vinobraní najmenej na 46,45 miliónov hektolitrov, profesionálni vinári sú menej optimistickí a odhadujú, že toto číslo bude nižšie o 1,5 mil. hektolitrov hrozna. Naznačila to Anne Haller, zástupkyňa FranceAgriMer.

„Teraz keď vinobrania už skončili, je vidno, že je menšie množstvo ako je odhad. Väčšina regiónov oznámila o 10 až 15% menšiu úrodu.“

V porovnaní so susednými pestovateľskými štátmi Talianskom a Španielskom je úroda nižšia ako v roku 2013: EÚ odhaduje komunitnú výrobu na 168 mil. hl oproti 181 mil. hl v minulom roku. Toto umožňuje predávať francúzskym výrobcom vína ich vína trochu drahšie a získať späť stratené trhy za posledné dva roky, mienia exterti.

Zdroj: Le Figaro

©text redakcia SVP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/Bourgogne.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/Bourgogne-300x300.jpgadminEkonomikaFrancúzsko,Investičné rady,VínoCeny vína zostali na úrovniach relatívne vysokých z dôvodu menej výdatného zberu než bolo na začiatku odhadované, povedal FranceAgriMer. Zatiaľčo štatistická služba ministerstva poľnohospodárstva zmieňuje svoj odhad vinobraní najmenej na 46,45 miliónov hektolitrov, profesionálni vinári sú menej optimistickí a odhadujú, že toto číslo bude nižšie o 1,5 mil. hektolitrov hrozna. Naznačila to Anne...