Sesame Street zverejnilo nové zábavné video nazvané „Game of Chairs“. Paródia na seriál v HBO „Game of Thrones, ktorý zase spracúva príbeh a postavy zo ságy Georgea Martina, sa snaží interpretovať vo vlastnom štýle zosmiešňujúcom temný svet Siedmich kráľovstiev boj o moc. Hra o stoličky má určiť, ktor bude kráľom alebo kráľovnou Jesterosu. Štyria hráči kráčajú okolo troch kresiel za sprievodu hudby z jedného verklíku… kto z nich prevezme korunu v tejto hre? Rob, Cersie, Joffrey či Daenerys?

Detinská šou parodujúca čosi, čo pôvodne nie je konzumovateľné deťmi. Toto minišou Sesame Street je zacielené však viac na dospelých, ktorí to považujú za vcelku coolové bábkové divadielko. Hra o stoličky však alegoricky stvárňuje svet dospeláckej politiky a obracia ju na srandu.

Čo je Sesame Street?

Rozprávkový názov z Otvor sa sezam! naznačuje obsah vysielania TV kanálu, ktorý založili v USA v roku 1969 pod názvom Detská televízia a bol zacielený na detského poslucháča. Od roku 2000 už nie je len detský ale hlavne rozprávkový Sezame Street… Vysielanie bývalo pôvodne vzdelávacieho charakteru. Televízia zahájila svoju úspešnú existenciu vysielaním Muppets show Jima Hensona. Dnes sa však pokúša oslovovať aj dospelú divácku populáciu.

text: redakcia SvP

zdroj: geektyrant.com, foto:kidscreen.com

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/04/Sesame-street.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/04/Sesame-street.jpgadminKultúraUSASesame Street zverejnilo nové zábavné video nazvané 'Game of Chairs'. Paródia na seriál v HBO 'Game of Thrones, ktorý zase spracúva príbeh a postavy zo ságy Georgea Martina, sa snaží interpretovať vo vlastnom štýle zosmiešňujúcom temný svet Siedmich kráľovstiev boj o moc. Hra o stoličky má určiť, ktor...