Vysoký predstaviteľ Hamasu v sobotu vyzýval Palestíncov, aby pozdvihli zbrane na „obranu“ mešity Al-Aksá v areáli Jeruzalemu po zvýšení (počtu) židovských návštevníkov na internetovej stránke a jej zahlteniu.
„Je to jediné riešenie ako obrániť mešitu Al-Aksá a varovať Izraelčanov pred ich plánmi začať ozbrojené akcie na Západnom brehu (Jordánu)“, povedal Mahmud Zahar v interview na stránke islamského hnutia.

Napätie sa aktuálne zvýšilo v okupovanom Západnom brehu a Jeruzaleme a tiež medzi Palestíncami a izraelskou políciou na tejto stránke, ktorá je svätá aj pre muslimov aj Židov.
Zaharove výzvy po početných útokoch Palestíncov vošli na známosť na Západnom brehu v piatok, keď izraelskí vojaci hľadali podozrivých palestínskych vrahov dvojice židovských osadníkov zastrelených pred očami ich malých detí.
„Doteraz zbrane slúžili na ochranu osadníkov a okupantov“, dodal Zahar, ktorého hnutie pôsobí v pásme Gazy. „Ale nemali by sme zabúdať na to, že Západný breh má veľké ľudské zdroje, ktoré sa môžu mobilizovať v každej chvíli.“

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu slávnostne sľúbil „vojnu“ vrhačom kameňov.
Jeho bezpečnostná rada zverejnila pravidlá s minimom viet, podľa ktorých títo môžu byť cieľom ostrej streľby a odsúhlasila obrovské pokuty pre vrhačov kameňov ako nedospelých tak aj ich rodičov.
Zdroj: Your Middle East

Hamas verejne vyzval Palestíncov pozdvihnúť zbranehttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/10/Al-AksáBitka-e1443987570427.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/10/Al-AksáBitka-e1443987570427.jpgadminPolitikaBlízky VýchodVysoký predstaviteľ Hamasu v sobotu vyzýval Palestíncov, aby pozdvihli zbrane na „obranu“ mešity Al-Aksá v areáli Jeruzalemu po zvýšení (počtu) židovských návštevníkov na internetovej stránke a jej zahlteniu. „Je to jediné riešenie ako obrániť mešitu Al-Aksá a varovať Izraelčanov pred ich plánmi začať ozbrojené akcie na Západnom brehu (Jordánu)“, povedal...