Prezentácia postupov v graffiti a street arte cez prizmu inovácií na výstave v nezávislej galérii Espace Electra v Paríži. Komisárom výstavy je Jérôme Catz. Nové kreácie medzinárodného výberu autorov rôznych nových postupov a interaktívnych diel.

Modrý Pegas – modrý je od krvi Gorgóny v zmysle gréckej báje – zavesený na fotomakete a nasvietený tak, aby vytváral 3D – efekt.

Graffiti1
Modrý Pegas v kuloári výstavy na fotomakete metódou 3D. autori: kolektív truly Design.

Dielo vytvorené za pomoci spreju uvedeného do akcie digitálne za pomoci svetelných signálov na múr – obrazovku. Každý si môže vybrať techniku maľby, zdigitalizovať  a potom ju zdieľať na webe.

Graffiti2

Svetelná maľba nie je celkom nová, skúšali to už Man Ray a Pablo Picasso. V súčasnosti ju oprášili vo forme prepojenej s urbánnym umiestnením ako nočné predstavenie v meste. Jedná sa o techniku fotografie ktorá pozostáva z použitia časovej expozície na dlhý čas , v tme sa premiestňujú zdroje svetla – lampy, lasery – alebo hýbanie s fotoaparátom. Svetelné stopy sú potom fixované.

Grafitti3
Svetelná maľba.

Vodné a svetelné graffiti „Water Light Graffiti“  pozostáva z betónového múru obloženého žiarivkami led-technológie, na ktoré sa maľuje vodou.  Vynašiel to Antonin Fourneau. Kontakt vody dáva prejaviť sa svetlu a farbám, ktoré miznú zatiaľčo sa vyparuje voda. Light painting naprieč betónom prestúpeným optickými vláknami je ešte v štádiu experimentu… Toto vlákno dovoľuje svetlu prechádzať múrom.

Grafitti4
Light painting – betónoý múr prestúpený optickým vláknom.

Zdroj: Le Monde

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/Graffiti11-e1412323576342.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/Graffiti11-300x300.jpgadminKultúraVýtvarné umeniePrezentácia postupov v graffiti a street arte cez prizmu inovácií na výstave v nezávislej galérii Espace Electra v Paríži. Komisárom výstavy je Jérôme Catz. Nové kreácie medzinárodného výberu autorov rôznych nových postupov a interaktívnych diel. Modrý Pegas - modrý je od krvi Gorgóny v zmysle gréckej báje - zavesený na...