Boli objavené cédečká s propagandou skupiny Islamský štát v osobných veciach dvoch šoférov pracujúcich pre EP v Bruseli a Strasbourgu, čo im spôsobilo stratu zamestnania, oznámil nemecký týždenník Der Spiegel. Týždenník, ktorý cituje zdroje blízke EP reaguje na súčasné rozhodnutie EP nepovolávať viac poskytovateľov taxislužieb prevážať poslancov a radšej dotovať vlastných šoférov.

Vyhlásenie v tomto zmysle bolo odhlasované tento týždeň europoslancami na plenárke v Strasbourgu. Záležitosť je v poslaneckom pléne kontroverzná, pretože z udržiavania vlastnej taxislužby vyplývajú náklady okolo 10 mil. ročne. Ale EP, ktorý chce túto zmenu kvôli udržaniu bezpečnosti, má tiež podozrenie, že prípad týchto dvoch taxikárov nie je izolovaný, lebo aj iní poskytovatelia taxislužby sú podozriví z prepojenia s organizáciou džihádistov.

Európsky parlament nekomentuje otázky bezpečnosti, reagovala jedna hovorkyňa od agentúry AFP v Bruseli. Hovorkyňa upresnila, že vytvorenie 110 miest šoférov sa plánuje pre rozpočet v roku 2017, konečné hlasovanie o rozpočte bude až túto jeseň. Sú dva dôvody na túto zmenu, dodala hovorkyňa: „Chcú, aby šoféri mali lepšie sociálne zabezpečenie a chcú tiež presne vedieť, kto pre nich bude pracovať a kto bude môcť vstupovať do budov“ v Bruseli a Strasbourgu.

Podľa predstaviteľa spoločnosti „Biribin Limousines“, ktorá obsadzuje šoférov pre parlament  v Bruseli aj Strasbourgu, „žiaden šofér nemal licenciu. Nikdy nebolo nič nájdené v našich vozidlách“. Informácie Spieglu sú „nedorozumenia“, oznamuje dotyčný. Táto firma, ktorá sídli v Paríži, má 85 vozidiel v Strasburgu a 35 v Bruseli. „Fáza internalizácie (zrejme myslené ako prístupu šoférov do parlamentov) nemá nič spoločné” s problémom bezpečnosti, čo sa týka jedného z našich šoférov, upresňuje iný predstaviteľ tejto firmy. 6. apríla zistil EP, že jeden z kamikadze v bruselských atentátoch Najim Lachraoui uskutočnil v roku 2009 a 2010 letnú brigádu za múrmi parlamentu, kde ho zamestnávala upratovacia firma, čo mala zmluvu s touto európskou inštitúciou…

zdroj: Le Figaro   

preklad:redakcia SvP

EP zrušil zmluvu taxislužbe, ktorej šoféri držali cédečká s propagandou IŠhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/04/al-Nusra.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/04/al-Nusra.jpgadminPolitikaBlízky Východ,Migrácia v EÚ,terorizmusBoli objavené cédečká s propagandou skupiny Islamský štát v osobných veciach dvoch šoférov pracujúcich pre EP v Bruseli a Strasbourgu, čo im spôsobilo stratu zamestnania, oznámil nemecký týždenník Der Spiegel. Týždenník, ktorý cituje zdroje blízke EP reaguje na súčasné rozhodnutie EP nepovolávať viac poskytovateľov taxislužieb prevážať poslancov a radšej dotovať vlastných šoférov. Vyhlásenie v tomto zmysle...