„Nemyslím si, že je úlohou vlády rozhodovať, kto je čestný.“

Ekonóm Thomas Piketty, ktorého mamutia práca Capital in the 21st Century sa predáva momentálne až do výšky 1,5 mil. kusov titulu a podnietila celosvetovú debatu o rastúcej (ekonomickej) nerovnosti, odmietol nomináciu na francúzske vyznamenanie „Čestná légia“ v tento štvrtok.

„Práve som zistil, že ma nominovali na Čestnú légiu. Odmietam toto menovanie, pretože si nemyslím, že úlohou vlády je rozhodovať, kto je čestný“, povedal Piketty pre Agence-France Presse. „ Tá by radšej chcela koncentrovať rast ekonomického oživenia vo Francúzsku a Európe.“

Kedysi spojenec socialistického prezidenta Francoisa Hollanda, Piketty sa odštiepil od vtedajšej administrácie kvôli nesúhlasu s vládnou daňovou politikou.

Okrem neho sú na zozname menovaných pre túto cenu Jean Tirole – laureát Nobelovej ceny za ekonomiku a víťaz Nobelovej ceny za literatúru Patrick Modiano.

Zdroj: Time, foto:wikipédia.en

Preklad: redakcia

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/01/Piketty-460x460.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/01/Piketty-300x300.jpgadminEkonomikaFrancúzsko,Preklad z angličtiny„Nemyslím si, že je úlohou vlády rozhodovať, kto je čestný.“ Ekonóm Thomas Piketty, ktorého mamutia práca Capital in the 21st Century sa predáva momentálne až do výšky 1,5 mil. kusov titulu a podnietila celosvetovú debatu o rastúcej (ekonomickej) nerovnosti, odmietol nomináciu na francúzske vyznamenanie „Čestná légia“ v tento štvrtok. „Práve som zistil, že ma...