Talianska energetická spoločnosť ENI našla pri egyptskom pobreží jedny z najväčších polí zemného plynu.
Spoločnosť oznámila, že oblasť sa nachádza 1450 m pod povrchom a pokrýva 100 kvadrátnych kilometrov.
Mohlaby obsahovať viac ako 30 trilónov kubických stôp plynu, alebo ekvivalentných 5,5 biliónov barelov ropy.
Spoločnosť oznámila, že pole „Zohr“ „by sa mohlo stať jedným z najväčších nálezov na svete“ a mohol by sa zneho čerpať egyptský zemný plyn desaťročia.
„Tento historický objav by mohol zmeniť celkom energetickú situáciu Egypta“, uviedol Claudio Descalzi, výkonný riaditeľ ENI.
ENI, ktorá má úplné koncesné práva v tejto oblasti, je najväčšia zahraničná energetická firma v Afrike.
V júni bola podpísaná zmluva na využitie energie s egyptským ministerstvom ropy v hodnote 2 bilióny USD dovoľujúca spoločnosti ENI ťažiť v Sinaji, Suezskom zálive, Stredozemnom mori a v delte Nílu.
Eni našla aj ďalšie významné ložiská plynu v Stredozemnom mori v posledných rokoch vrátane Izraelského pobrežia.
Zdroj: BBC
Preklad: redakcia SvP

prezentačné foto: wikipedia.de

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/08/RopnaTazobnaPlosina.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/08/RopnaTazobnaPlosina.jpgadminEkonomikaBlízky Východ,islam,plynTalianska energetická spoločnosť ENI našla pri egyptskom pobreží jedny z najväčších polí zemného plynu. Spoločnosť oznámila, že oblasť sa nachádza 1450 m pod povrchom a pokrýva 100 kvadrátnych kilometrov. Mohlaby obsahovať viac ako 30 trilónov kubických stôp plynu, alebo ekvivalentných 5,5 biliónov barelov ropy. Spoločnosť oznámila, že pole „Zohr“ „by sa mohlo...