BorisNemcov_ TASSOlegBuldakovU Durickej sa našiel v noc vraždy rádiomaják
Bol nájdený prístroj, ktorý podľa verzie vyšetrovateľov môže dosvedčiť účasť Ukrajinky na vražde Borisa Nemcova. Je možné, že Anna Durická vedela o sledovaní, no nebola konečným cieľom. Teraz Vyšetrovací výbor túto informáciu preveruje.
Komsomolskaja pravda cituje zdroj blízky vyšetrovateľom vraždy. Podľa toho uvádza, že: „Hneď po vražde Durická podišla k pristavenému snežnému pluhu a poprosila šoféra zavolať rýchlu pomoc odvolajúc sa na to, že sama nemôže, lebo má nervový šok“. Zdroj aj povedal, že potom, ako auto odišlo, Durická podišla k odpadkovému košu a vyhodila neznámy predmet. Toto dosvedčujú záznamy kamier videozaraidenia.
Počas vyšetrovania sa vyjasnilo, že týmto predmetom bol mobilný telefón. Takým spôsobom boli u Ukrajinky dva prostriedky komunikácie. Pri prieskume vyhodeného mobilu bol objavený čip (majáčik), ktorý odovzdával signály. Toto dovolilo predpokladať, že cez tento prístroj organizátori vraždy opozičného vodcu sledovali pozíciu Durickej a Nemcova.
„Sú základy na predpoklad, že ukrajinská modelka nie je náhodná postava v kauze. Teraz sa jej úloha vyjasňuje. Prešetruje sa kontakt s Nalivajčenkom (vedúci Bezpečnostnej služby Ukrajiny – poznámka redakcie Dni.ru), povedal zdroj redakcie. On poznamenal, že robiť z toho uzávery o práci Durickej pre Ukrajinu ešte nie je možné.
Vzhľadom ku tomu je predpoklad, že Anna vedela o sledovaní, no nebola sama jeho cieľom, usúdil zdroj.
Neskôr sa objavila informácia, že dôkazy o rádiomajáčku vo vyšetrovaní nie sú. Oficiálny predstaviteľ Vyšetrovacej komisie Ruska Vladimir Markin vyzval neveriť šumom o okolo postupov vyšetrovania. Vyzval všetkých, čo sa zaujímajú o vyšetrovanie smrti Borisa Nemcova obrátiť sa na neho.
Zdroj:dni.ru
Voľný preklad redakcia SvP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/03/hana-durycka020315_denik-605-e1429284995532.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/03/hana-durycka020315_denik-605-50x50.jpgadminPolitikaKauza Nemcov,Rusko,UkrajinaU Durickej sa našiel v noc vraždy rádiomaják Bol nájdený prístroj, ktorý podľa verzie vyšetrovateľov môže dosvedčiť účasť Ukrajinky na vražde Borisa Nemcova. Je možné, že Anna Durická vedela o sledovaní, no nebola konečným cieľom. Teraz Vyšetrovací výbor túto informáciu preveruje. Komsomolskaja pravda cituje zdroj blízky vyšetrovateľom vraždy. Podľa toho uvádza,...