Dronelicensing
foto: drone-rss.

18. augusta 2015 bol zabitý počas útoku dronu Hadži Moutazz – muž číslo dva vo vedení ISIS na území Iraku, oznámil hovorca Bieleho domu.

Vo štvrtok potvrdil Biely dom, že americký dron zabil počas leteckého útoku muža číslo dve v ISIS (vlastným menom Fadhil Ahmad al-Hajali), keď jazdil na dopravnom prostriedku cez iracký Mosul s v spoločnosti ďalšieho člena ISIS povereného pre médiá menom Abú Abdalláh. Vyhlásil to Ned Price, hovorca Bieleho domu.

Trochu neskôr hlásila CNN, že Hadži Moutazz bol zabitý streľbou z dronu pri meste Mosul, ktoré je v rukách ISIS už jeden rok.

Predpokladá sa, že odstránenie Moutazza bude mať negatívny vplyv na operácie ISIS. „Moutazz mal pod dohľadom financie Daechu, médiá, operácie a logistiku“, dodal hovorca.
Číslo dva, ako vyhlásil ďalej Biely dom, bol koordinátorom v prvom pláne, pretože dohliadal na dopravu zbraní, výbušnín, na transfer dopravných prostriedkov a osôb medzi zónami ovládanými ISIS v Iraku aj Sýrii. Bol poverený operáciami v Iraku a mal účasť na príprave ofenzívy proti Mosulu, ktorý padol do rúk džihádistov v júni 2014.
zdroje: Le Figaro, mali-web.org, Yahoo Actu
text: redakcia SvP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/08/Dronelicensing.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/08/Dronelicensing.jpgadminPolitikaBlízky Východ,islam,politika18. augusta 2015 bol zabitý počas útoku dronu Hadži Moutazz – muž číslo dva vo vedení ISIS na území Iraku, oznámil hovorca Bieleho domu. Vo štvrtok potvrdil Biely dom, že americký dron zabil počas leteckého útoku muža číslo dve v ISIS (vlastným menom Fadhil Ahmad al-Hajali), keď jazdil na dopravnom...