Plotnickij (Luhanská ľudová republika) vyhlásil, že stále viacej bezpečnostných pracovníkov prechádza na stranu Donbaskej a Luhanskej ľudovej republiky.

Bývalí spolupracovníci bezpečnostných orgánov Ukrajiny a bývalí vojaci, ktorí sa dožadujú pomoci od ministerstva hospodárstva DĽR prechádzajú previerkami, potom môžu pokojne žiť a pracovať v tejto republike, oznámila novinárom tlačová tajomníčka ministerstva štátnej bezpečnosti samovyhlásenej republiky DĽR Marija Petrova.

„Tok ľudí prechádzajúcich na stranu DĽR z Ukrajiny pretrváva. Toto sa vysvetľuje zhoršujúcou sa politickou a ekonomickou situáciou na Ukrajine. K podpore DĽR sa utiekajú bývalí spolupracovníci bezpečnostných orgánov a bývalí vojaci. Podrobujú sa previerke a ak sa objasní, že sa nezúčastnili protiprávnych činov, môžu žiť a pracovať v republike“, vyhlásila.

Petrova predstavila novinárom bývalého prokurátora Ordžonikidzského rajóna Mariupoľa a slúžiaceho vojaka jednotky „Donbass“, ktorí prešli na stranu DĽR. Ako vyhlásil Igor Kovalev, ktorý sa predstavil vojakom útočnej roty a povinne slúžiacim jednotky Donbas, zmeniť názory a vrátiť sa do Donecka mu zabránilo stanovisko ukrajinskej vlády.

„Vo vojenských štáboch je veľký bordel. Vojna je ideologicky prehraná. Jediné východisko – zrušiť armádu, nechať ľudí na pokoji, nechať ich pokojne žiť a pracovať. Tomu však bráni nelegálny obchod v nadriadených úrovniach, prekvitanie pašeráctva“, povedal Kovalev.

Podľa slov mužov prechádzajúcich na stranu DĽR sa na Ukrajine prekrucuje informácia o reálnej situácii, ktorá je v regióne.

„Nie je všetko tak, ako nám hovorili, že tu sú ľudia ako v okupácii a my sme osloboditelia. Až tu som pochopil, že v republike (DĽR) nás ako osloboditeľov nečakajú. Áno, sú tu problémy, no tie sú väčšinou v súvislosti s blokádou zo strany Ukrajiny“, zhodnotil to Kovalev.

„Myslel som, že situácia je tu veľmi zložitá. Ukrajinci poukazujú, že je tu humanitárna katastrofa. Som rád, že to celkom nie je tak.“, dodal Denis Griščenko, ktorý sa predstavil ako bývalý prokurátor prokuratúry Ordžonikidzeho okresu v meste Mariupoľ.

Už skôr sa predstaviaci generálmajor Alexander Kolomyjec vyhlásil, že on sám a stovky vojakov a dôstojníkov Ozbrojených síl Ukrajiny prešli na začiatku konfliktu v Donbase na stranu samovyhlásenej DĽR.

V LĽR (Luhanská ľudová republika) vyhlásili, že na jej stranu prešlo viac ako 50 demobilizovaných bezpečnostných pracovníkov. Oleg Černousov, zástupca veliteľa luhanskej colnice a ministerstva pre príjmy a dane Ukrajiny Oleg Černousov sa uvoľnil zo štátnej služby na Ukrajine oznámiac, že Kyjev „odmieta históriu občianskej vojny, vedie genocídu ľudí žijúcich na týchto územiach“.

Zdroj textu a foto: Ria Novosti

Preklad: redakcia SvP

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/09/UkrajinskíVojacivDoneckuRiaNovosti.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/09/UkrajinskíVojacivDoneckuRiaNovosti.jpgadminPolitikaVýchodná EurópaRusko,UkrajinaPlotnickij (Luhanská ľudová republika) vyhlásil, že stále viacej bezpečnostných pracovníkov prechádza na stranu Donbaskej a Luhanskej ľudovej republiky. Bývalí spolupracovníci bezpečnostných orgánov Ukrajiny a bývalí vojaci, ktorí sa dožadujú pomoci od ministerstva hospodárstva DĽR prechádzajú previerkami, potom môžu pokojne žiť a pracovať v tejto republike, oznámila novinárom tlačová tajomníčka ministerstva štátnej bezpečnosti samovyhlásenej republiky...