Trnovo_Administrative_Situation
Situačná mapa obce Trnovo. Modrá farba: časť mesta patriaca Bosne a Hercegovine, červená: čsť patriaca Srbsku. mapa: Wikipedia Commons

Firma zo Zálivu chce postaviť v Bosne mesto za 4,5mld€.
Developer so základňou v Dubaji podpísal kontrakt za 4,5 mld.€ na výstavbu turistického mesta v Bosne, ktorá sa stáva magnetom pre investorov zo Spojených arabských emirátov a krajín Zálivu.

Buroj Development Property plánuje postaviť tisíce bytov, viacero hotelov a obchodnú ulicu s nemocnicou v obci Trnovo pri Bjelasici, čo je miesto nachádzajúce sa v jednom zo štyroch pohorí obkolesujúcich Sarajevo. Práca na tomto komplexe má začať v apríli. Hlavou projektu je Ismail Ahmed, ktorý je signatárom zmluvy za Buroj Development Property.

Balkánska krajina, ktorá má 3,8 mil. obyvateľov, z toho 40% muslimov, zaznamenala v posledných rokoch významný rast návštevníkov zo štátov Zálivu, hlavne zo SAE, Kataru a SA.
„Turistické mesto“ je najnovšie v sérii projektov s nehnuteľnosťami , ktoré plánujú spoločnosti zo Zálivu. Jeden turistický rezort postavený kuvajtským investorom je asi 30 km od Sarajeva a práve ho otvárajú pre návštevníkov.

Jedna saudská firma stavia novú rezidenčnú štvrť, ktorá má mať viac ako 200 víl v kopcoch Sarajeva. Projekt má byť dokončený koncom roka 2016.
Zdroj: Your Middle East

text: redakcia SvP

Developer z Dubaja stavia mesto v Bosne za 4,5 mld.€https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/10/Trnovo_Administrative_Situation.pnghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/10/Trnovo_Administrative_Situation.pngadminEkonomikaBalkán,Blízky VýchodFirma zo Zálivu chce postaviť v Bosne mesto za 4,5mld€. Developer so základňou v Dubaji podpísal kontrakt za 4,5 mld.€ na výstavbu turistického mesta v Bosne, ktorá sa stáva magnetom pre investorov zo Spojených arabských emirátov a krajín Zálivu. Buroj Development Property plánuje postaviť tisíce bytov, viacero hotelov a obchodnú ulicu...