V. Putin mal prejav v ruskom parlamente, kde znovu potvrdil svoju zahraničnú politiku, menovite na Kryme. Sľúbil tiež daňovú amnestiu, aby podporil návrat ruského kapitálu do vlasti.
Vladimir Putin predniesol posledný štvrtok tradičný výročný prejav v ruskom federálnom zhromaždení. Bez prekvapenia, jeho návrh je prijatý preto, aby bránil pozície Moskvy v ukrajinskej kríze. Ruský prezident vysvetlil s určitým lyrizmom, že Krym zaujíma posvätné miesto a bol otázkou civilizácie pre Rusko. Neváhal urobiť pri tejto príležitosti paralelu s Vrchom Templu v Jeruzaleme, ktorý je dôležitý pre Židov aj moslimov.

Dvadsať rokov stará tradícia
Je to už dvadsiatka rokov, čo prednášajú ruskí prezidenti prejavy na konci roka vo federálnom národnom zhromaždení Ruska. Tradícia začala 4. februára 1994 Borisom Jeľcinom.
Prejavy sú predvídané v ruskej ústave a majú zmieňovať situáciu krajiny, vnútorné otázky a zahraničnú politiku. Aj iní členovia parlamentu sú prítomní: predstavitelia justície, gubernátori, cirkevní preláti a verejné osobnosti.
Vladimír Putin ubezpečil, že Rusko sa neskloní pred sankciami, ktoré západ uvalil na Rusko. A upresnil určité podmienky, s ktorými počíta pre budúce mesiace.

Rusko bude vždy rešpektovať suverenitu Ukrajiny
„Rusko nepodporovalo len Ukrajinu a iné bratské republiky z ex-ZSSR v ich ašpiráciách na suverenitu, ale sa aj aktívne zúčastňovalo procesov v 90. rokoch 20. storočia. Naša pozícia sa odvtedy nezmenila.
Rozvoj, výber spojencov, formy politickej organizácie spoločnosti, ekonomika a bezpečnosť sú neoddeliteľným právom každého ľudu. Rusko to rešpektovalo a bude vždy rešpektovať. Nikto sa nebude pýtať, „kde a ako ste zarobili peniaze“, vysvetlil šéf Kremľa.
Kapitál navrátený do vlasti nebude preto objektom poplatkov a daní zo strany ruských daňových autorít. Ale tiež upresnil, že táto amnestia bude udelená každému len jeden krát.
Zdroj: Les Echos.fr
Preklad redakcia SVP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/Poutine-e1409525078635.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/Poutine-300x300.jpgadminEkonomikaPreklad z francúzštiny,RuskoV. Putin mal prejav v ruskom parlamente, kde znovu potvrdil svoju zahraničnú politiku, menovite na Kryme. Sľúbil tiež daňovú amnestiu, aby podporil návrat ruského kapitálu do vlasti. Vladimir Putin predniesol posledný štvrtok tradičný výročný prejav v ruskom federálnom zhromaždení. Bez prekvapenia, jeho návrh je prijatý preto, aby bránil pozície Moskvy...