Čas letí tak rýchlo, ako švihnutie čarovného prútika. Ani sme sa nenazdali a z najznámejšieho čarodejníka zo sveta literatúry sa stal dospelý chlap. Hovoríme o Danielovi Radcliffovi, ktorý stvárnil Harryho Pottera.

Jeho herecká kariéra sa začala hneď potom, ako autorka kníh o mladom čarodejníkovi J. K. Rowling predala práva na sfilmovanie spoločnosti Warner Bros pod podmienkou, že všetci herci musia byť Briti. Daniel Radcliffe zaujal producenta Davida Heymana takmer okamžite a podľa slov samotnej autorky si nemohli vybrať lepšieho predstaviteľa hlavnej postavy.

Daniel RadcliffeRadcliffe potvrdil fakt, že patrí medzi najtalentovanejších hercov nielen v tejto sérii, ale aj celkovo vo filmovom priemysle. Hoci sa predpokladalo, že navždy ostane zaškatuľkovaný ako Harry Potter, prekvapivo to v súčasnosti  tak vôbec nie je.

Po Potterovkách sa stal jedným z najobsadzovanejších hercov z celej filmovej série. Začalo sa to hororom Žena v čiernom, v ktorom dokázal, že je herec, ktorý vie stvárniť akúkoľvek postavu. Fanúšikov si získal aj zastávaním sa práv homosexuálov, ktoré len potvrdil vo filme Zbav sa svojich miláčikov (Killyourdarlings), kde jedného aj stvárnil. Filmových úloh má požehnane, no prijal aj ponuku zahrať si v muzikáli How to Succeed in Business Without ReallyTrying (Ako uspieť v biznise bez snaženia sa). V tomto predstavení, ktoré malo v USA neskutočný úspech, si zaspieval a zahral po boku Rose Hemingway.

Daniel Radcliffe má na konte veľa filmov, no v súčasnosti sa chystá prezentovať svoju najnovšiu snímku Victor Frankenstein, v ktorej sa objaví aj so známym hercom Jamesom McAvoyom, a v roku 2016 ho môžeme vidieť v pokračovaní akčnej komédie Podfukári (NowYou See Me).
Momentálne podpísal zmluvu na viac ako šesť filmov.

©text: Annamária „Mary“ Závodníková

prezentačné foto: promo záber z filmovej databázy

Daniel Radcliffe potvrdzuje svoj talent https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/10/Daniel-Radcliffe-e1445335257992.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/10/Daniel-Radcliffe-e1445335257992.jpgadminKultúraFilmČas letí tak rýchlo, ako švihnutie čarovného prútika. Ani sme sa nenazdali a z najznámejšieho čarodejníka zo sveta literatúry sa stal dospelý chlap. Hovoríme o Danielovi Radcliffovi, ktorý stvárnil Harryho Pottera. Jeho herecká kariéra sa začala hneď potom, ako autorka kníh o mladom čarodejníkovi J. K. Rowling predala práva na...