V snímke natočenej podľa už klasického románu Thomasa Hardyho “Ďaleko od hlučného davu” hrá známa mladá anglická herečka Carey Mulligan hlavnú ženskú postavu Bathsebu Everdene. Mulliganová si tu zahrala úlohu ženy “oslobodenej od mužského útlaku”a riadiacej prácu na svojej farme, čo sa deje v období prísneho viktoriánskeho spoločenského systému.

Jej každodenný pracovný a životný režim narušia tri mužské postavy, každá z inej spoločenskej vrstvy. Zahrali si ich Matthias Schoenaerts, Michael Sheen a Tom Sturrige.

Carey Mulligan si vo filme aj zahrala a zaspievala spolu s Michaelom Sheenom britskú baladu “Let No Man Steal Your Thyme”. Mladá 29-ročná herečka už odhalila svoje talenty vo filme Shame (Steve McQueen) a Inside Llewyn Davis (bratia Coenovci). Balada zaspievaná Mulliganovej sopránom je za srdce chytajúci moment filmu.

Filmová adaptácia románu vydaného v roku 1874 bola natočená v oblasti Dorsetu na juhu Anglicka. Film režíroval Thomas Vinterberg, režisér filmu Celebration. Ľúbostná romantika má predpoklad urobiť z tohto filmu ikonické dielo ľúbostného žánru a Mulliganovej jemný nevtieravý pôvab urobiť si meno v kinematografii.

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/06/Carey-Mulligan.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/06/Carey-Mulligan.jpgadminKultúraFilm,UKV snímke natočenej podľa už klasického románu Thomasa Hardyho “Ďaleko od hlučného davu” hrá známa mladá anglická herečka Carey Mulligan hlavnú ženskú postavu Bathsebu Everdene. Mulliganová si tu zahrala úlohu ženy “oslobodenej od mužského útlaku”a riadiacej prácu na svojej farme, čo sa deje v období prísneho viktoriánskeho spoločenského systému. Jej...