Čína má dosť  Fruit Sister Katy Perry

Speváčke údajne odmietla Čína udeliť víza, ale nie je jediná, ktorej to urobili.

Perryová si obliekla v roku 2015 kostým na pódium podporujúc tak protest antičínskych Taiwancov. Tým sa stalo, že sú zabanované jej koncerty nielen v Šanghaji ale v celej Číne.

Tentokrát sa jej vystúpenie v Šanghaji týkalo prehliadky dámskej bielizne Victoria´s  Secret. A vadilo na nej to, že jej pódiový kostým mal v sebe zakomponované veľké lesklé slnečnice, ktoré sú emblémom taiwanských protestujúcich.

Prečo chcela byť Katy Perry účastná v politickej provokácii: Pravdepodobne ani nechcela, len si obliekla kostým na poslednú tour po Číne vo forme plášťa ušitého z taiwanskej zástavy, z čoho ľudová republika Čína nebola šťastná. Čína už nerozlišuje Taiwan a Čínsku ľudovú republiku, všetko je jediný štátny útvar.

Katy Perry má v Číne širokú základňu fanúšikov, hlavne na Taiwane,  ktorí jej dali prezývku Fruit Sister podľa jej pódiového habitu v ovocnom štýle.

Podobné incidenty sa už udiali viac krát. Skupina z USA Maroon 5 bola donútená zrušiť dva koncerty potom, ako keyboardista skupiny tweetol blahoželanie k narodeninám tibetskému Dalajlámovi.

Lady Gaga odmietla sama vstup do Číny, pretože podporovala Tibet, podobne ako umelkyňa Björk a skupina Oasis.

Justina Biebera naopak, čínske úrady zabanovali samé kvôli „zlému správaniu“ a nebezpečnému jazdeniu na žltom Lamborghini.

Sú zaujímavé komentáre ku chovaniu a vysvetlivky dôvodov, prečo sa jednotlivé zákazy uskutočnili. Čínske úrady sa stavajú v týchto prípadoch do pozície vychovávateľov tak pódiových umelcov ako aj ich publika.

text: redakcia SvP

Čínsky zákaz pre Katy Perryhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/11/FruitSisterkatyPerry-e1511120311496.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/11/FruitSisterkatyPerry-e1511120311496.jpgadminKultúraČína,Ďaleký východ,USAČína má dosť  Fruit Sister Katy Perry Speváčke údajne odmietla Čína udeliť víza, ale nie je jediná, ktorej to urobili. Perryová si obliekla v roku 2015 kostým na pódium podporujúc tak protest antičínskych Taiwancov. Tým sa stalo, že sú zabanované jej koncerty nielen v Šanghaji ale v celej Číne. Tentokrát sa jej vystúpenie v Šanghaji týkalo...