Editor francúzskeho  satirického časopisu odpovedal  Putinovi  na jeho vyhlásenie, že karikatúry sú svätokrádežné, že toto vyhlásenie je absurdné.

Rusko odsúdilo francúzsky satirický časopis Charlie Hebdo za publikovanie dvoch karikatúr o havárii lietadla nad Sinajskou púšťou, v ktorej bolo zabitých 224 ľudí.

Časť trosiek a tiel na kresbách padala na hlavy militantov ISIS s komentárom: “IS: Ruské letectvo intenzifikuje bombardovanie”, ako odkaz  na ich letecké útoky v Sýrii.

Hovorca ruského prezidenta  povedal, že karikatúry sú neprijateľné. “Toto nemá nič do činenia s demokraciou alebo sebavyjadrením. To je svätokrádež, povedal”.

Moskva nemá v pláne oficiálnu odpoveď.

Džihádista zastrelil v januári 12 osôb pri útoku na Charlie Hebdo v Paríži, čo nasledovalo po akcii Charlie Hebdo s publikovaním karikatúr o Mohamedovi.

Hlavný šéfredaktor časopisu Gerard Biard kritizoval Kremeľ za využívanie Charlie Hebdo na vytvorenie kontroverzie, v ktorej “nič také, ako použitie  manipulácie dostať sa  medzi  totalitné režimy  neexistuje.”

Tento časopis  je podozrivý, že je svätokrádežný a my rešpektujeme hodnoty demokracie a slobody slova, čo ruská moc …nerobí,”  povedal.

“Jeho argument o svätokrádežnosti je absurdný”. …atd.

Francúzske ministerstvo zahraničia vyhlásilo, že “novinári majú vo Francúzsku slobodu vyjadrovania svojich názorov. Autority ich v tom neovplyvňujú.”

Karikatúry, ktoré boli publikované v stredu, francúzska tlač spravodajsky nepokrývala príliš  zoširoka.

Zdroj: The Guardian

 

Charlie Hebdo rozviruje ďalšiu kauzuhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/01/CharlieHEBDO.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/01/CharlieHEBDO-300x267.jpgadminFrankofónne štátyPolitikaFrancúzsko,islam,RuskoEditor francúzskeho  satirického časopisu odpovedal  Putinovi  na jeho vyhlásenie, že karikatúry sú svätokrádežné, že toto vyhlásenie je absurdné. Rusko odsúdilo francúzsky satirický časopis Charlie Hebdo za publikovanie dvoch karikatúr o havárii lietadla nad Sinajskou púšťou, v ktorej bolo zabitých 224 ľudí. Časť trosiek a tiel na kresbách padala na hlavy militantov...