Odporcovia Marine Le Penovej sa boja, aby atentáty neposilnili dynamiku krajnej pravice. Najdôležitejším miestom, kde sa môže rozhodovať budúca pozícia Front National je Nord-Pas-de-Calais, materský prístav krajnej pravice a strany Front National.

Situácia v Calais s migrantami posilňuje preferencie tejto pravicovej strany. Rádio príliš často hlási prerušenia dopravy cez tunel pod La Manchom kvôli útokom migrantov na prístupovú cestu k nemu. Dosť dobrý dôvod nato, aby sa voliči rozhodovali pre Front National počas regionálnych volieb medzi 6. a 13. decembrom. Po poslednej územnej a administratívnej reorganizácii vo Francúzsku sa spojili Nord-Pas-de-Calais a Picardia, kde budú teraz prebiehať volebné boje a prebieha tu silný anti-imigračný diškurz. Na svojich volebných zhromaždeniach Marine Le Penová burcuje proti migračnej záplave a sľubuje väčší politický hurhaj, ak ju zvolia.

No kompetencie regiónu sú pre tento problém viac ako limitované. Marine Le Penová navrhuje zrušiť subvencie udeľované regionálnou radou združeniam pomáhajúcim migrantom. Občania Calais sa hnevajú, majú združenie, ktoré organizuje manifestácie proti utečencom. Združenie občanov pôsobí v Calais a v Guînes.
Na tejto politickej vlne sa vezie starosta Boulogne-sur-Mer, ktorý je na vrchu kandidátky Socialistickej strany. Zvolil si opozičný názor na program Le Penovej, no v každom prípade kauza utečencov bude zrejme rozhodujúca nielen v tomto regióne pre výsledky volieb.

Starostka Calais Natacha Bouchartová zo strany Republikánov sa dostala na svoj post vďaka potlačeniu Xavierom Bertrandom, členom Sarkozyho strany. Táto osoba má ambíciu vyriešiť migračnú krízu tak, že Európa prijme 3 milióny migrantov. Dotácia na migračnú krízu od vlády vo výške 120 mil. € len pre oblasť Calais ju potešila. Jej názor je o to dôležitejší, že je aj senátorkou. Le Penová to komentuje vyhlásením, že socialisti si kúpili Bouchartovú týmito peniazmi, aby vyriešila krízu – t.j. zaplatila migrantom za to, že sa tu usídlia. Suma 120 mil. je tiež považovaná za silnú injekciu do ekonomiky regiónu.

Občanom však zamrzla krv v žilách po teroristických útokoch od začiatku roka (bratia Kouašiovci, vlak Thalys, Bataclan v Saint-Denis). Ekológovia sú za posilnenie bezpečnosti, pre komunistov však migranti sú marginálni. Zotrvávajú na požiadavkách zamestnanosti a posilnenia kúpyschopnosti.
Preto, situácia v Calais a v spojenom regióne vo voľbách nebude jednoduchá.
Text:redakcia SvP

Calais vo volebnom chaose pod tlakom FNhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/MARINELEPEN-e1410003148511.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/MARINELEPEN-300x267.jpgadminFrankofónne štátyPolitikaFrancúzsko,Migrácia v EÚOdporcovia Marine Le Penovej sa boja, aby atentáty neposilnili dynamiku krajnej pravice. Najdôležitejším miestom, kde sa môže rozhodovať budúca pozícia Front National je Nord-Pas-de-Calais, materský prístav krajnej pravice a strany Front National. Situácia v Calais s migrantami posilňuje preferencie tejto pravicovej strany. Rádio príliš často hlási prerušenia dopravy cez tunel...