Iracko-kurdské a albánske organizované bandy považujú migračný pohyb za veľmi lukratívny trh. Občania Calais, magistrát a silové zložky sa cítia bezmocní. Gangy prevádzačov sú príživníci na biede stoviek tisíc ľudí. Ich činnosť dosiahla kolosálne hodnoty. Ich čím ďalej tým viac štrukturovaný pohyb a jeho premeny slúžia ako ochrana pred policajným tlakom. Niekoľko najnovších afér to dosvedčuje.

Franck Dhersin, starosta obce Téteghem pri Dunkerque svedčí nasledovné: „Bol som viackrát ohrozený mužmi, ktorí otvorili svoje kabáty, aby mi ukázali strelnú zbraň za opaskom. Dňom aj nocou som ich videl vstupovať a vychádzať plnou rýchlosťou do tábora na silných anglických vozoch. Pred mojimi očami otvárali ich kufre a nechávali vyliezať jedného alebo dvoch migrantov. Sú to anglické autá s volantom napravo imatrikulované a poistené za La Manchom.

Calais.parkoviskoPrevádzači
Záber polície: prevádzači na parkovisku v Calais nechávajú nastupovať nelegálnych migrantov do kamiónu, ktorý odchádza smerom do Anglicka.

Migranti trpia pod tlakom týchto „cestujúcich“, ktorí sa vyhovárajú, že sú kandidáti na azyl. Ich cieľ? Pokračovať v priživovaní sa na výživnom odvetví ilegálnej imigrácie. Hnutie „No Borders“ sú militanti „nulovej hranice“, ktorí zostávajú v dočasnej neistote, „aby ich nechali hovoriť o nich a o ich akcii“.

Čo sa týka nástrojov spravodlivosti na boj proti týmto prevádzačom a kriminálnikom, sú neprispôsobené potrebám. Teoreticky, prevádzači môžu byť odsúdení najviac na desať rokov väzenia. To je slabý ekvivalent za obchod s drogami.

Hrozby a nebezpečie pochádzajú od prevádzačov ale tiež od členov „No Borders“ zameraných proti práci imigračných agentov.

Agenti „Ofpra“ (Francúzsky úrad na ochranu utečencov a ľudí bez domova) a „Ofii“ (Francúzsky úrad pre imigráciu a integráciu) sú svedkami prvej línie akcií prevádzačov.
Zdroj: Le Figaro
preklad

Calais: Migranti pod útokom kriminálnych gangovhttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/09/Calais.parkoviskoPrevádzači.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/09/Calais.parkoviskoPrevádzači.jpgadminPolitikaFrancúzsko,Migrácia v EÚ,Preklad z francúzštinyIracko-kurdské a albánske organizované bandy považujú migračný pohyb za veľmi lukratívny trh. Občania Calais, magistrát a silové zložky sa cítia bezmocní. Gangy prevádzačov sú príživníci na biede stoviek tisíc ľudí. Ich činnosť dosiahla kolosálne hodnoty. Ich čím ďalej tým viac štrukturovaný pohyb a jeho premeny slúžia ako ochrana pred...