Bude zostrelených viacej lietadiel: USA zabraňujú Moskve v ďalšej operácii v Sýrii

John Kirby sa vyjadril na tému operácií v Sýrii, že Moskva bude ďalej strácať lietadlá slúžiace v Sýrii, ak  neukončí násilie. Podľa jeho slov, v prípade predlžovania konfliktu môžu extrémistické sily  využiť situáciu na útoky na ruské mestá.

Skupiny týchto vzbúrencov môžu chcieť využiť situáciu bezvládia v Sýrii pre seba a začať útočiť na národné záujmy Ruska tak, že zaútočia na ich mestá. Rusko bude naďalej prichádzať o zdroje a možno aj o lietadlá. Toto uviedol Kirby v rámci každodenného brífingu.

Tiež dodal, že ak sa vojna predĺži, „bude zostrelených ešte viac ruských lietadiel“.

Podľa jeho slov USA má vplyv na niektoré ozbrojené skupiny orientované proti Assadovmu režimu, no nie na všetky. „Sú aj iné krajiny, ktoré majú vplyv. Priznávame, že nie všetky opozičné zoskupenia každodenne dodržiavajú dohody a my s nimi pokračujeme v spolupráci“, dodal John Kirby.

Kirby tiež uviedol, že podľa vyhlásení Moskvy  ruské letectvo útočí v Sýrii na Front an-Nusra, ktorý je v Rusku na čiernej listine, ale podľa informácií vlády USA ruské letectvo útočí výlučne len na objekty občianskej infraštruktúry a nemocnice.

Treba pripomenúť, že 28. septembra sa vyjadril John Kerry v rozhovore s Lavrovom, že Washington môže zmraziť vzájomnú spoluprácu na území Sýrie, ak Moskva neprijme okamžité opatrenie na ukončenie operácií v rajóne Aleppo.

Na ruskom ministerstve zahraničia zdôraznili nevyhnutnosť naplnenia dohody s USA  o rozdrobení síl opozície a lokálnych zoskupení , čo však nie je reakcia, ktorú chcel počuť John Kerry.

zdroj: Russia Today

redakcia SvP

Bude zostrelených viacej ruských lietadiel?https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/09/kerry-putin-e1475146002197.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/09/kerry-putin-e1475146002197.jpgadminPolitikaBlízky Východ,Rusko,USA,Vojna v SýriiBude zostrelených viacej lietadiel: USA zabraňujú Moskve v ďalšej operácii v Sýrii John Kirby sa vyjadril na tému operácií v Sýrii, že Moskva bude ďalej strácať lietadlá slúžiace v Sýrii, ak  neukončí násilie. Podľa jeho slov, v prípade predlžovania konfliktu môžu extrémistické sily  využiť situáciu na útoky na ruské mestá. Skupiny týchto vzbúrencov môžu chcieť využiť...