Obálka knihy Potkaniar z Hamelinu od Branda Russella.
Obálka knihy Potkaniar z Hamelinu od Branda Russella.

To, v akej kaši sa nachádza literatúra, teda mám na mysli jej čítanie, intenzívne naznačuje nový trend prepisovania klasických rozprávok osobnosťami vnímanými hlavne deťmi a mládežou.

Britský obľúbený komik Russell Brand teraz vydal detskú knihu „The Pied Piper of Hamelin“ (Potkaniar z Hammelinu), ktorá je prerozprávaná podľa podkladu starej anglickej rozprávky. Brand si myslí, že je treba sa priblížiť k deťom a mládeži a prebudiť ich chuť čítať už v detstve. Obľúbený komik sa takto pripojil k iným celebritným autorom knižiek pre deti, napríklad k princovi z Walesu, Julianne Moore, Bobovi Dylanovi alebo americkej Madonne.

Brand sa rozhodol napísať celú sériu rozprávok, teraz vydáva ďalšie diely série „The Emperor’s New Clothes“ a „Rumpelstiltskin“. Rozprávky prerozpráva aj na zvukové nosiče. Poslanie knižky „Potkaniar z Hamelinu“ definoval ako „Správa tejto knihy je: dávaj si pozor, buď bdelý, bud´naladený, pretože v istom bode ide príroda naspäť, aby prevzala nadvládu, aby zaujala doménu človeka“.

Rozprávka, ktorá je už v pôvodnom znení dosť tvrdá až naturalistická, je Brandom prepísaná a prerozprávané v šokujúco otvorenom štýle, čo má však výchovný cieľ. Russell Brand sa so smiechom priznáva, že vstúpil na knižný trh s alegóriou pedofílie.

[mc4wp_form]

Zdroj: The Guardian

Text: redakcia SVP

 

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/11/BrandRussell.jpeghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/11/BrandRussell-300x276.jpegadminKultúraLiteratúraTo, v akej kaši sa nachádza literatúra, teda mám na mysli jej čítanie, intenzívne naznačuje nový trend prepisovania klasických rozprávok osobnosťami vnímanými hlavne deťmi a mládežou. Britský obľúbený komik Russell Brand teraz vydal detskú knihu „The Pied Piper of Hamelin“ (Potkaniar z Hammelinu), ktorá je prerozprávaná podľa podkladu starej anglickej rozprávky. Brand si...