Po odhalení tajných údajov stiahli Briti svojich agentov z Ruska a Číny potom, ako obidve tieto krajiny rozlúštili kódy najtajnejších zväzkov, ktoré ukradol Edward Snowden.

BBC citujúc vládne zdroje reportuje, že krajiny majú informácie, ktoré vedú k stiahnutiu agentov z týchto štátov. Zdroj tiež povedal, že nie je žiaden dôkaz, že bolo nejakým agentom ublížené.
Odstránenie špiónov Mi6 z Ruska a Číny prišlo potom, ako ministerka vnútra  Theresa May povedala komisii pre vnútorné záležitosti v marci, že únik bezpečnostných údajov spôsobil škodu krajine. Mayová povedala, že Snowdenove akcie mali „dopad na schopnosť našich agentúr robiť to, čo majú robiť“.

The Sunday Times oznámil, že západné výzvedné agentúry zosilnili sťahovanie agentov mimo určité krajiny, pretože Rusko „získalo prístup k viac ako miliónu zaradených informácií“, ktoré získal Snowden.

David Omand, bývalý riaditeľ britskej rozviedky GCHQ povedal pre Sunday Times, že fakt, že Rusko a Čína dosiahli na tieto údaje „je obrovská prekážka“ a Británia utrpela ujmu takisto ako USA a NATO a jeho spojenci.
Zdroj: FoxNews, British soies reportedly moved from Russia, China after secret files cracked, 14.6. 2015

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/497px-Edward_Snowden-2-381x460.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/497px-Edward_Snowden-2-300x300.jpgadminPolitikaĎaleký východ,Rusko,UK,USAPo odhalení tajných údajov stiahli Briti svojich agentov z Ruska a Číny potom, ako obidve tieto krajiny rozlúštili kódy najtajnejších zväzkov, ktoré ukradol Edward Snowden. BBC citujúc vládne zdroje reportuje, že krajiny majú informácie, ktoré vedú k stiahnutiu agentov z týchto štátov. Zdroj tiež povedal, že nie je žiaden dôkaz,...