Veľká Británia je pripravená dodatočne prijať tisíce sýrskych utečencov.

Kritizovaný za chýbajúcu reakciu ku kríze utečencov sa premiér David Cameron rozhodol konečne oznámiť vôľu prijať viac Sýrčanov, ktorí utiekli zo svojej vojnou skúšanej vlasti.
David Cameron vyslal volanie. Veľká Británia je pripravená urobiť viacej pre zhoršujúcu sa krízu v migrácii do Európy a prijať „dodatočne tisíce sýrskych utečencov“, oznámil tento piatok premiér Veľkej Británie David Cameron.
„Tvárou v tvár zväčšujúcej sa kríze a utrpeniu ľudí môžem oznámiť dnes, že urobíme v tom viac prijmúc dodatočne tisícky sýrskych utečencov“, povedal pred novinármi v Lisabone pri príležitosti stretnutia s portugalským premiérom Pedrom Passosom Coelhom“. „Pokračujeme v našej požiadavke, ktorá spočíva v tom, že ich treba ísť hľadať v utečeneckých táboroch“, vyhlásil urobiac tak narážku na tábory Vysokého komisára OSNpre utečencov na sýrskej hranici.
„Toto je ponuka pre nich priamejšou cestou a bezpečnejšou pre Spojené kráľovstvo, čím sa vyhneme riziku hazardného cestovania za cenu mŕtvych“, dodal.

Cameron podľahol nátlaku
„Veľká Británia bude reagovať hlavou aj srdcom a pomôže tak tým, ktorí to potrebujú a pracujú na riešeniach už dlhý čas“, potvrdil. Kritizovaný za nedostatok pochopenia pre utečeneckú krízu podľahol Cameron silnému tlaku verejnej mienky, ktorý sa vo Veľkej Británii zosilnil žiadajúc pomoc pre migrantov.
Podľa oficiálnych čísel bolo prijatých len 216 osôb od marca 2014, kým za posledné štyri roky dosiahlo azyl 5000 Sýrčanov.

Vysoký komisár OSN pre utečencov Antonio Guterres apeloval v tento piatok na rozmiestnenie najmenej 200 000 žiadateľov o azyl v EÚ. Myslí si, že všetci členovia EÚ majú povinnosť zúčastniť sa na tomto programe. Od začiatku roka viac ako 300 000 osôb preplávalo Stredozemné more a viac ako 2600 zomrelo zakončiac tak svoju cestu.
Zdroj: L´Express
Preklad: redakcia SvP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/09/Cameron.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/09/Cameron.jpgadminPolitikaBlízky Východ,islam,Migrácia v EÚ,Preklad z francúzštiny,UKVeľká Británia je pripravená dodatočne prijať tisíce sýrskych utečencov. Kritizovaný za chýbajúcu reakciu ku kríze utečencov sa premiér David Cameron rozhodol konečne oznámiť vôľu prijať viac Sýrčanov, ktorí utiekli zo svojej vojnou skúšanej vlasti. David Cameron vyslal volanie. Veľká Británia je pripravená urobiť viacej pre zhoršujúcu sa krízu v migrácii do...