Pästný súboj v tureckom parlamente dočasne odložil odhlasovanie zákona o zrušení víz medzi Tureckom a Európskou úniou. Bitka sa odohrala túto stredu večer, keď sa poslanci za opozičnú stranu AKP a prokurdskú stranu HDP nevedeli dohodnúť o nasadení tureckého vojska proti kurdským povstalcom a tým zrušili prácu parlamentu na zákone o bezvízovom styku s EÚ.

Minister Volkan Bozkir vyslovil v televíznom vysielaní názor, že Európska komisia sa ešte len hodlá v budúcom týždni vysloviť o tomto opatrení medzi dvoma štátmi.

Bezvízový styk je v Turecku veľmi napäto očakávaný. Mal by nasledovať odporúčací akt komisie na pozdržanie vízovej povinnosti do 4. mája 2016. EK objasňuje, že doteraz Turecko splnilo len polovicu zo 72 podmienok pre vstup do EÚ.

©redakcia SvP

zdroj: Kronen Zeitung

foto: Pixabay

Bitka v tureckom parlamete brzdí bezvízový styk s EÚ https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/04/TureckoPixabay-e1461879096429.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/04/TureckoPixabay-e1461879096429.jpgadminPolitikaBlízky Východ,EÚ,islam,Migrácia v EÚPästný súboj v tureckom parlamente dočasne odložil odhlasovanie zákona o zrušení víz medzi Tureckom a Európskou úniou. Bitka sa odohrala túto stredu večer, keď sa poslanci za opozičnú stranu AKP a prokurdskú stranu HDP nevedeli dohodnúť o nasadení tureckého vojska proti kurdským povstalcom a tým zrušili prácu parlamentu na zákone o bezvízovom styku s EÚ. Minister Volkan...