Premiéri, ministri financií, vedúci podnikatelia a bývalý šéf špiónov sú medzi účastníkmi tohtoročnej Bilderberskej konferencie, len jeden pravidelný hosť chýba. Je ním George Osborne.

Zoznam hostí konferencie, ktorá začala v utorok v Drážďanoch, bol zverejnený v utorok vrátane veľkého počtu politikov a tvorcov politík, dvadsiatky šéfov bánk a miliardárov, ktorí sa zhromaždili v zabezpečenej zóne hotela Taschenbergpalais.

Dvaja premiéri, štyria ministri financií, hlava MMF a viceprezident Európskej komisie sú tiež medzi pozvanými lídrami. Nemecko je zastúpené hneď troma členmi nemeckej vlády. Bezpečnosť istí nemecká armáda. Usporiadateľmi sú armádni dôstojníci priamo na konfernecii aj v okolí hotela a tiež fotografujú pri vstupe.

Výrobca v leteckom priemysle a siedma najväčšia zbrojárska firma na svete je kľúčovým hráčom na bilderberskej konferencii 2016. Každý rok najväčšia korporácia s prepojeniami na Bildeberský riadiaci výbor koordinuje bezpečnosť s políciou: vo Watforde v 2013 to bola banka Barclays. Tento rok je to Airbus. Na konferencii sa zúčastňujú subjekty korporátneho lobbovania dohadujúce sa ovšetkom od bezpečnosti po suchý ľad.

Povrchné  porovnanie pozvaných hostí s agendou konferencie  vztyčuje červenú vlajku. Všetci ministri financií sediaci a diskutujúci okolo stola  o „geopolitike energie a cien komodít“ so skupinou výkonných šéfov BP, zástupcu portugalského giganta Galp Energia a riaditeľa Royal Dutch Shell.

A neskôr po sa nič nehovorí v ich parlamentoch o čom sa diskutovalo.

Čo sa týka Royal Dutch Shell, holandský kráľ prišiel tento rok namiesto svojej matky exkráľovnej Beatrix. Willem-Alexander prišiel, aby zastupoval dlhotrvajúci záujem svojej rodiny o ropný obchod a viedol rozhovory s holandským ministrom životného prostredia Sharonom Dijksma.

Pre každého je dôležité, že tieto rozhovory na najvyšších úrovniach sa vedú v dobre stráženom súkromí a bez zástupcov tlače. Je to zvlášť dôležité, ak ste členom tímu BP, ako je napríklad Sir John Sawers.  Ako terajší direktor BP a bývalý boss z MI6 je členom usporiadacieho výboru Bilderbergu a predseda Macro Advisory Partners, skupiny so silným prepojením na transatlantickú poradenskú komunitu v štýle Kissingerovej Associates.

93-ročný bývalý minister zahraničia Kissinger sa tiež krátko objaví v Drážďanoch, aby stareckým hlasom veštil o  tróne z kostí, čo robí kdekoľvek príde. Henry Kissinger sa tiež stretne s Georgom Osbornom, aby poradil kancelárovi a zároveň sa stretol na veľmi v tlači propagovanom mítingu s Donaldom Trumpom. Kissinger bude musieť tvrdšie premýšľať o budúcnosti ako obyčajne, napríklad o záujme Bilderbergu o umelú inteligenciu. Tiež si musí poriadne obnoviť svoje povedomie o pentagonských dronoch. Tiež tam uvidí AI-experta Demisa Hassabisa, ktorý šéfuje projektu Googlu DeepMind a spoločníka OpenAI Sama Altmana.

Bilderberg má slabosť pre rozkvet Silicon Valley. Treba sa v tej súvislosti zmieniť o účastníkovi Alexovi Karpovi z Palantiru a Petrovi Thielovi z Facebooku tiež zakladateľovi platobnej brány Pay-Pal.

Títo prominenti zo Silicon Valley sa už pravidelne zúčastňujú bilderberských rokovaní ekonomickej skupiny.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že témami tohtoročného mítingu sú financie, priemysel a vysoké technológie transatlantických zoskupení. Ďalšími bodmi debaty zrejme budú Rusko a Čína a Brexit.

Viacerí z tohoročných účastníkov sa verejne vyjadrili o svojej prítomnosti na Bilderbergu. Špekulatívnou témou je tento rok migrácia do EÚ, ekonomický rast, reformy, vízie, jednota.

Bilderberg už od svojho prvého stretnutia v 50. rokoch tlačí sústavne na jednotu Európy a teraz neprestáva. Thomas Enders,  generálny riaditeľ Airbusu povedal: „Letecký priemysel –myslím spomedzi ostatných – bude lobby… aby britský elektorát hlasoval áno za EÚ“. Nech sa čokoľvek stane v dňoch referenda, môžete si byť istí, že Bilderberg bude tvrdo lobovať. A to je to, čo vedia robiť dobre.

zdroj: The Guardian  

 

Bilderberg 2016https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/06/Bilderberg-e1465370605871.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2016/06/Bilderberg-e1465370605871.jpgadminPolitikapolitikaPremiéri, ministri financií, vedúci podnikatelia a bývalý šéf špiónov sú medzi účastníkmi tohtoročnej Bilderberskej konferencie, len jeden pravidelný hosť chýba. Je ním George Osborne. Zoznam hostí konferencie, ktorá začala v utorok v Drážďanoch, bol zverejnený v utorok vrátane veľkého počtu politikov a tvorcov politík, dvadsiatky šéfov bánk a miliardárov, ktorí sa zhromaždili v zabezpečenej zóne...