Pôvodne sa jedná o sériu komixov, v ktorých vystupujú superhrdinovia. Tieto komiksové príbehy prerozprávali filmoví scenáristi Zack Penn a Josh Weddon, ktorý to aj zrežíroval. Vo filme hrajú americké herecké hviezdy Robert Downey Jr., Scarlett Johansson a Gwyneth Paltrow.  Sci-fi film o superhrdinoch, superzloduchoch a vojnách medzi kozmickými dimenziami.

Kritiky filmu sú všeobecne kladné, hlavne sa kladne komentujú dialógy a svižný dej so spektakulárnymi masovými bojovými scénami. Film sa dá zaradiť do jednej kategórie spolu s X-menmi a Batmanovou sériou. V roku 2012 ho natočilo Marvel Studio. Existuje aj počítačová hra podľa komiksového spracovania. Film sa lepšie pozerá, ak poznáte celú sériu komixov, pretože sú v ňom narážky na postavy a deje, ktoré nevystupujú v tomto superakčnom trikovom opuse, čo okrem výkonov žuvacích svalov pre spracovanie pukancov nepotrebuje žiaden iný výkon. Pre zábavu ako stvorené. A možno aj ako darček pod vianočný stromček.

 Synopsis (pozor- v tejto  časti sa prezrádza dej filmu)

Potom, ako jedného roku zmizol, Loki sa spojil s Autre, šéfom jedného mimozemského kmeňa známeho pod názvom Chitauris. Autre si želá dostať sa do Tesseractu (Kozmická kocka), čo je v aktuálnom deji na Zemi. S pomocou armády Chitaurov Loki prevezme vládu nad Zemou na výmenu za Tesseract.

Na Zemi medzitým prichádza do centra výskumu Shield Nick Furry práve počas evakuácie. Na Tesseracte pracuje tím doktora Erika Selviga. Kým vedci skúšajú pochopiť energetiku Tesseractu, tento začne brutálne vyžarovať a na základe vybitia sa otvorí portál do vesmíru. Objaví sa v ňom Loki, ktorý na základe svojej moci spôsobuje škody zabijúc viacero agentov. Začaruje Clinta Bartona (agenta Shieldu) a Dr. Selviga. Všetci traja unesú Tesseract napriek úsiliu agentky Marie Hill.

Následne sa centrum zničí v gigantickej kataklizme spôsobenej Tesseractom, po ktorej zostane len kráter. Nick Furry sa zachráni s väčšinou svojho mužstva, ale nedokáže zajať Lokiho, Selviga a Sokolie Oko. Nick Fury sa rozhodune, že reaktivuje projekt Iniciatíva Avengerov, aby získali Tesseract a urobili koniec s plánmi Lokiho. Natašu Romanoff vyslali do Indie, aby naverbovala doktora Bruceho Bannera, zatiaľčo agent Phil Coulson navštívi Tonyho Starka a čo sa Fury stretne so Stevom Rogersom. Tím sa zozbiera na palube heliportu, ktorý vie aj lietať a kde spolu pracujú na prostriedku, ktorým môžu lokalizovať Tesseract. Potom ako zajmú Lokiho, ktorý chcel ovládnuť populáciu neveriacich a nebojácnych v Stuttgarte v Nemecku, keď ľudia práve zjemnili kus irídia, mužstvo sa spojilo s Thorom, poslaným na Zem po ročnom zákaze činnosti, aby priviedol Lokiho na planétu Asgard. Iron Man vyzval Thora, aby spolu donútili Lokiho utiecť. Predtým znovu našiel Tesseract. Keď sa Kapitán America vrátil z ciest a keď sa spojil s Thorom, po jeho hlásení o situácii sa rozhodnú zastaviť neužitočný boj.

Po návrate na Heliport rozhádajú hlboké rozpory členov tímu a každý skúša presadiť svoj názor na palube. Zatiaľ je Loki vypočúvaný Natašou a omylom vyjaví svoj plán. Predpokladá, že sa spojí s Hulkom a zaútočia butálne na loď s komandom vedeným Clintom Bartonom. Ich plán funguje, pretože Loki smrteľne zraní agenta Coulsona a tiež poškodí loď prostredníctom Hulka, ktorý bojuje proti Thorovi. Nataša dokáže zajať Sokolie Oko a tento sa vráti k rozumu. Nick Furry využije smrť Coulsona, aby spojil mužstvo, ktoré si uzná, že nemôže urobiť nič iné len spolupracovať pod menom Avengers, aby skončili s plánmi Lokiho. Keď sa im podarí lokalizovať miesto, kde sa otvára portál, Avengers prichádzajú príliš neskoro a portál sa otvorí a Chitaurovia uskutočnia inváziu do mesta New York…

Dej pokračuje rovnakým štýlom až do konca filmu.

prezentačné foto: wikipedia.en

text: redakcia

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/Avengers-e1419178814413.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/12/Avengers-300x300.jpgadminKultúraRecenzieFilm,Umenie,USAPôvodne sa jedná o sériu komixov, v ktorých vystupujú superhrdinovia. Tieto komiksové príbehy prerozprávali filmoví scenáristi Zack Penn a Josh Weddon, ktorý to aj zrežíroval. Vo filme hrajú americké herecké hviezdy Robert Downey Jr., Scarlett Johansson a Gwyneth Paltrow.  Sci-fi film o superhrdinoch, superzloduchoch a vojnách medzi kozmickými dimenziami. Kritiky filmu sú...