V utorok SAE vyhlásili, že nepovolia premietanie hollywoodskeho epického cyklu Exodus: Bohovia a králi“, čím kopírujú podobné zákazy v Egypte a Maroku.
Národná mediálna rada poverená lustrovaním filmov v Spojených arabských emirátoch povedala, že film Ridleyho Scotta o úteku Mojžiša z faraónskeho Egypta obsahuje náboženské a historické chyby.
„Film nezobrazuje Mojžiša ako proroka ale len ako mierového zvestovateľa,“ povedal riaditeľ rady Juma Obaid al-Leem pre AFP a dodal, že linka príbehu je v rozpore so svätou knihou.

Dodajme, že hlavná postava filmu Mojžiš je uctievaný prorok aj muslimami, podobne ako Mohamed.
Leem povedal, že film prepadol v rade kvôli znázorneniu zjavenia Boha cez dieťa.
Pre Islam je prezentácia Boha a jeho prorokov tabu
Spojené arabské emiráty je moslimská krajina, ktorej cudzinci vrátane miliónov nemoslimov tvorí väčšinu populácie.
„Nechceme povoliť prekrucovanie náboženstiev… Ak sa to deje v náboženských a historických filmoch, postaráme sa o presné vyrozprávanie a vyhnutie sa zraneniu citov ostatných“ povedal Leem.
Ale trvá na tom, že cenzúra v SAE nie je tvrdá, zdôrazňujúc, že veľa filmov bolo povolených premietať.
3D Exodus:Bohovia a králi s predstaviteľom Mojžiša Christianom Baleom zarobil podľa webu Exhibitor Relations doteraz 52 516 000 USD.
Zdroj: Your Middle East
Preklad: redakcia

adminKultúraFilm,islam,Preklad z angličtiny,Stredný východV utorok SAE vyhlásili, že nepovolia premietanie hollywoodskeho epického cyklu Exodus: Bohovia a králi“, čím kopírujú podobné zákazy v Egypte a Maroku. Národná mediálna rada poverená lustrovaním filmov v Spojených arabských emirátoch povedala, že film Ridleyho Scotta o úteku Mojžiša z faraónskeho Egypta obsahuje náboženské a historické chyby. „Film nezobrazuje Mojžiša...