Určití vládni predstavitelia (tri osoby z vedenia daňového úradu vrátane jeho riaditeľky) v Maďarskom štáte sa ocitli na blackliste Washingtonu. Podľa zprávy TASR ide zrejme o závažné korupčné kauzy, ktoré prerástli až do vládnej elity, strany FIDESZ a do daňového úradu. Nemenované osoby majú zákaz vstupu na pôdu USA. Táto situácia dozrievala tri roky dozadu, počas ktorých dostávalo vedenie Maďarského štátu jemné upozornenia.

Americký chargé d’affaires v Budapešti André Goodfriend v piatok pre novinárov uviedol, že kvôli korupčným kauzám zakázali vstup na územie Spojených štátov menej než desiatim súkromným osobám. Kauzy ani osoby, ktorých sa zákaz týka, však diplomat nespresnil.

Poznámka redakcie: Korupcia je aj podľa vyjadrení niektorých osôb znalých pomerov u južných susedov niečo, čo je až nezvládnuteľne zrastené s celým mocenským systémom. Toto sa však vyvíjalo desaťročia a žiadna politická moc pred nástupom Fideszu do vlády nebola schopná zaraziť tento rozkladný vývoj. Namiesto riešenia problému vovnútri politickej moci sa však táto pustila do boja s veľmocou číslo jeden, čo môže dopadnúť pre ňu len zle.

Maďarská diplomacia má veľký problém, ktorý nezvláda zahladiť a zrejme a už viditeľne jej to kazí renomé na medzinárodnej úrovni. A Maďarskému štátu podobne.

Zdroj: TASR

©text redakcia SVP

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/Orbán.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/10/Orbán-300x300.jpgadminPolitikaUSA,Východná EurópaUrčití vládni predstavitelia (tri osoby z vedenia daňového úradu vrátane jeho riaditeľky) v Maďarskom štáte sa ocitli na blackliste Washingtonu. Podľa zprávy TASR ide zrejme o závažné korupčné kauzy, ktoré prerástli až do vládnej elity, strany FIDESZ a do daňového úradu. Nemenované osoby majú zákaz vstupu na pôdu USA. Táto situácia dozrievala tri...