Anonymous, kolektív hackerov ukrývajúci sa v tieni si myslí, že NASA by mala oznámiť, že objavila mimozemský život vo forme akéhosi druhu Votrelca.

Pri bližšom pohľade na vec sa javí prinajlepšom, že vyhlásenie NASA v apríli tohto roka je prinajhoršom hrubé klamstvo.

Anonymous citujú svedectvo Thomasa Zurbuchena celkom mimo kontext. Administrátor z NASA, ktorý spolupracuje v „Science Mission Directorate“, vyhlásil 26. apríla pred Radou vedy, vesmíru a technológií, že údajne našli akýsi druh votrelca z vesmíru.

Skutočné slová Zurbuchena v jeho písomnom vyhlásení sú:

„Nenašli sme definitívne známky života nikde, náš výskum vytvoril značný pokrok a astrobiológia je cieľom rastúcich počtu misií NASA.“

V médiu Mashable sa vyjadrili na túto tému, že Anonymous to dezinterpretoval ako nález malých  zelených mužíkov, o ktorých však nemôžu rozprávať, pretože sú „veľmi tajnou vládnou agentúrou“.

Je tu ešte viacero príbehov, ktoré si treba všimnúť u NASA, ktoré aktuálne poľuje v solárnych systémoch na možný život podobný pozemskému.

Obrázok z Wikimedia Commons Slenčná sústava Trappist-1 podľa predstavy umelca

Vedci označili sedem Zemi podobných planét, medzi ktorými sa nachádza Trappist-1, čo je ultra chladná hviezda-trpaslík vzdialená asi 40 svetelných rokov (235 triliónov míľ) od Zeme v pozícii slnka.

Planetárny úlovok s ďalšími šiestimi planétami vrátane je uvedený v štúdii publikovanej v časopise Nature posledný týždeň.

Uvádza, že po prvýkrát tak veľa planét podobne veľkých ako Zem našli na orbitách tej istej hviezdy.

Je možné, že niektoré z týchto exoplanét (planéty mimo náš solárny systém) by mohli mať na svojich povrchoch tekutú vodu, čo zvyšuje možnosti, že by tu bol ukrytý mimozemský život.

Spoluautor tejto štúdie Amaury Triaud vyhlásil, že „Môžeme očakávať, že o niekoľko rokov spoznáme veľa ďalších podobných planét“. Dodal tiež, že ak na týchto planétach nenájdeme nový život, mohli by sme ho nájsť do desiatich rokov.

Porovnanie veľkostí planét systému Trappist-1 zoradených podľa vzdialenosti ich slnka.

Planetárny systém Trappist-1 však nie je analogický s našou slnečnou sústavou. Najlepšie sa dá predstaviť  tento systém, ak si ho porovnáme s Jupiterom a jeho mesiacmi. Aj s Jupiterovými mesiacmi je to tak, že majú medzi sebou interakcie a ich orbity sa navzájom ovplyvňujú.

Týchto sedem planét je uzavretý systém okolo jeho hviezdy a je podobný nášmu okrem orbity Merkúru. Planéty sú pohrúžené v slapovej sile centrálneho slnka ako je náš Mesiac. Tie isté strany exoplanét sú privrátené oproti svojmu slnku.

Keby ste stáli na povrchu jednej z týchto planét, lososovo sfarbená hviezda by vyzerala asi 200 krát menej jasná ako naše Slnko dávajúca však približne také isté svetlo ako je naše večerné zore, povedal Triaud.

Tiež uviedol, že „Predstavenie by mohlo byť krásne, pretože toto slnko by mohlo byť veľké ako náš dvojnásobne veľký Mesiac a z každej planéty by ho bolo možné vidieť“.

Tento slnečný systém je v kozmických rozmeroch veľmi malý oproti našej Slnečnej sústave. A pre každého vedca predstavuje reálnu nádej na jeho dosiahnutie.

zdroj: zahraničné médiá

text: redakcia SvP

 

Uložiť

Anonymous tvrdia, že NASA našla Votrelcahttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/06/Trappist1A-e1498498540877.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2017/06/Trappist1A-e1498498540877.jpgadminVedaUSA,VedaAnonymous, kolektív hackerov ukrývajúci sa v tieni si myslí, že NASA by mala oznámiť, že objavila mimozemský život vo forme akéhosi druhu Votrelca. Pri bližšom pohľade na vec sa javí prinajlepšom, že vyhlásenie NASA v apríli tohto roka je prinajhoršom hrubé klamstvo. Anonymous citujú svedectvo Thomasa Zurbuchena celkom mimo kontext. Administrátor z NASA,...