Medzinárodný kolektív hackerov Anonymous oznámil začiatok trestnej operácie pokrstenej #OpCharlieHebdo.
Od 7. januára zverejnil kolektív dlhé komuniké na stránkach portálu „Pastebin“: „Čakajte na masívnu a frontálnu reakciu z našej strany, pretože boj za obranu práv je základ nášho hnutia“. V tom istom čase boli dve videá ako akt pomsty adresované Al-Kajde, ISIS a iným teroristom“ a publikované na YouTube cez belgický účet: „my, Anonymous celej planéty sme sa rozhodli vyhlásiť vojnu vám, teroristom… Budeme dohliadať na všetky vaše aktivity na nete, zatvoríme vaše účty na všetkých sociálnych sieťach. Nevnesiete svoju šaríu do našich demokracií…“
9. januára publikovali Anonymous na Pastebine adresy tridsiatky účtov na Twitteri vo francúzštine, angličtine a arabčine prezentované ako patriace extrémistom. Väčšina týchto účtov bolo naozaj uzavretých, ale určité ďalej pokračovali vo fungovaní. Anonymous sa snažia pritiahnuť pozornosť publika a vládnych autorít na niektorých mladých moslimov, ktorí podporoali začatie agresívnych akcií voči Charlie Hebdo“
10. januára Anonymous pokračovali vo svojej akcii publikujúc na Pastebine dvadsiatku adries účtov islamistov na Facebooku v rôznych jazykoch.
Blokovanie alebo zničenie stránok, útoky na účty
Budúce operácie sa pripravujú na kanáli #OpCharlieHebdo v diskusii cez kanál IRC „Anonops“. Stovky sympatizantov Anonymousov debatovali o radikálnejších akciách vedených proti teroristom. Každý má inú preferenciu riešenia: blokády stránok, útoky na účty na sociálnych sieťach, preniknutie do serverov a databáz, zničenie stránok.
Dočasné pracovné skupiny sa sformovali, adresy prvých stránok začali cirkulovať. Grafici navrhujú humoristické a provokačné stránky, ktoré sa majú zverejniť na islamistických stránkach, po ich hacknutí. Jedna interná stránka patriaca nemeckej Strane pirátov oznamuje svoje provizórne zoznamy stoviek účtov na Facebooku a Twitteri podozrivé z náležitosti k islamským raidkálom, ktoré ešte nezverejnila na webe Anonymousov Pastebin.
Mysteriózna stránka nazvaná opcharliehebdo.com oznamuje na čiernom odklade odpočítanie od konca, ktoré dosiahne nulu v nedeľu 11. januára o 10.oo hod parížskeho času. Jej tvorcovia maskujú svoju identitu starostlivo, adresa je vložená cez britskú stránku a web je hostovaný v USA. Za dva dni bol server dvakrát zmenený – v sobotu poobede sa nachádzal u držiteľa z Arizony.
Znepokojení užívatelia veria, že zistia hroziaci atentát a iní si sugerujú, že hrozí zablokovanie manifestácie na podporu Charlie Hebdo, ktorá má byť tiež v nedeľu 11. Januára – dnes. Na diskusnom kanáli Anonops viacerí účastníci oznamujú, že konto s odpočtom času si neotvorili Anonymous a nie je hodné zmienky.
Zdroj a foto: Le Monde
Text: redakcia Svet v preklade

https://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/01/Anonymous-Londyn-23.-dec.-2014.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/01/Anonymous-Londyn-23.-dec.-2014-300x300.jpgadminPolitikaPreklad z francúzštinyMedzinárodný kolektív hackerov Anonymous oznámil začiatok trestnej operácie pokrstenej #OpCharlieHebdo. Od 7. januára zverejnil kolektív dlhé komuniké na stránkach portálu 'Pastebin': „Čakajte na masívnu a frontálnu reakciu z našej strany, pretože boj za obranu práv je základ nášho hnutia“. V tom istom čase boli dve videá ako akt pomsty adresované Al-Kajde, ISIS a iným...