Vysokopostaveného vodcu z al-Nusra Front – pobočky al-Kajdy v Sýrii zabili spolu s dvoma ďalšími členmi tejto teroristickej organizácie v provincii Aleppo.
Vodca sa podľa údajov iránskej tlačovej agentúry „Fars“ volá Sanafi Al-Nasr a bol zabitý blízko mesta Dana. Bol najvyšším stratégom a dôležitým sprostredkovateľom predaja. Fars citovala Al-Nasrovi blízkeho džihádistu z jeho najbližšieho okruhu.
Al-Nusra zverejnila niekoľko fotografií ukazujcich auto zasiahnuté náletom a okolo neho niekoľko tiel mŕtvych džihádistov, ktorých identita však nebola overená. Džihádisti oznámili vo svojom sociálnom médiu, že Al-Nasr bol zabitý.
Iné fotografie zverejnené teroristickou organizáciou ukazujú údajné hroby Al-Nasra a dvoch militantov.

Smrť Sanafi Al-Nasra, ktorý sa v skutočnosti volal Abdul Mohsen Abdallah Ibrahim Al-Charekh bola tiež potvrdená sýrskym pozorovateľom ľudských práv so základňou vo Veľkej Británii, ktorý vyhlásil, že džihádistický vodca bol zabitý v tento štvrtok.

Al-Nasr sa narodil v Saudskej Arábii a bol členom tzv. „Victory Committee“, orgánu Al-Kajdy zodpovedného za rozvoj a implementáciu stratégie a politiky v skupine Al-Nusra Front.
Džihádisti nespresnili, či ho zabil nálet ruských lietadiel alebo ho zlikvidovali počas útoku Američanmi vedenej koalície. Niektorí militanti vyhlásili v sociálnom médiu, že to bola „Križiacka koalícia“, ktorá uskutočnila nálet.

Ruské bojové lietadlá tiež zasiahli pozície militantov blízko Aleppa pred niekoľkými dňami. Vo štvrtok zacielili celkovo na 32 pozícií militantov vo viacerých provinciách vrátane Aleppa, oznámil hovorca ruského ministerstva obrany Igor Koňašenkov.
V túto sobotu uskutočnili ruské bojové lietadlá útoky na 49 cieľov džihádistov v provinciách Idlib, Hama, Latakia, Damask a Aleppo. „Ako výsledok náletov bolo zničených 11 veliacich stredísk a kontrolných pozícií militantov“, povedal Koňašenkov.

Tiež potvrdil, že boli zasiahnuté 3 delostrelecké pozície, 9 skladov munície, 2 vojenské základne so zariadeniami a 15 táborov teroristov, to všetko počas posledných náletov.

Koalícia tiež viedla tri nálety v Sýrii blízko Aleppa, kde cielila na taktické jednotky a výbušné zariadenie, citoval Reuters vyhlásenie koalície.

Sýrska armáda a Hizballáh začali veľkú operáciu v provincii Aleppo s ruskou podporou. Títo znovu dobyli niekoľko dedín a miest v provincii.
Zdroj: Russia Today

©prezentačné foto: Dimitrij Vinogradov/RT

Al-Nasr – najvyšší stratég Al-Nusra Frontu zabitý v Sýriihttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/10/Su-25-pri-základni-Chmeimim-v-Sýrii-e1445128770669.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2015/10/Su-25-pri-základni-Chmeimim-v-Sýrii-e1445128770669.jpgadminPolitikaBlízky Východ,Rusko,Sýria,USAVysokopostaveného vodcu z al-Nusra Front – pobočky al-Kajdy v Sýrii zabili spolu s dvoma ďalšími členmi tejto teroristickej organizácie v provincii Aleppo. Vodca sa podľa údajov iránskej tlačovej agentúry „Fars“ volá Sanafi Al-Nasr a bol zabitý blízko mesta Dana. Bol najvyšším stratégom a dôležitým sprostredkovateľom predaja. Fars citovala Al-Nasrovi blízkeho...