Abu Bakr al-Bagdádí nebol medzi obeťami náletu, oznámili zdroje z nemocnice potom, ako iracká armáda oznámila, že zasiahli Bagdádího konvoj. Medzi vysokými veliteľmi ISIS, ktorí boli zabití počas náletu na konvoj nenašli telo Bagdádího, oznámil Reuters.

Irackí vojenskí predstavitelia uviedli vo vyhlásení už skôr, že útok zasiahol Bagdádího konvoj pri presune na stretnutie v Karable, čo je mesto na západe provincie Anbar.

Informácie o Bagdádím boli počas dlhej časovej etapy celkom absentujúce.

Karabla sa nachádza pri rieke Eufrat asi tri míle od hranice so Sýriou. Vyhlásenie neobjasňuje, kedy sa nálet vykonal.

Al-Bagdádí a jeho suita išli na stretnutie do mesta Karabla v Iraku na stretnutie s ďalšími veliteľmi Daesh-u. Zdroje z irackej tajnej služby dávnejšie uviedli, že Bagdádí bol ranený alebo zabitý na následky náletov, no tieto tvrdenia neskôr odvolali. V apríli sa opäť objavili správy o jeho zranení, ale nejaké mesiace potom sa zjavila nahrávka Bagdádího, aby sa rozptýlili pochybnosti.

V súčasnosti bolo vyhlásenie nahraté štruktúrou „bunka vojnových médií“ , ktorá poskytuje údaje o boji proti ISIS a hovorí za ministerstvá vnútra a obrany a tiež za paravojenské Ľudové mobilizačné sily (arabsky: الحشد الشعبي Hašd Šaabí).
Zdroj: The Guardian

Al-Bagdádí nebol medzi zabitými členmi ISIShttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/Al-baghdadi.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2014/09/Al-baghdadi.jpgadminPolitikaBlízky Východ,islamAbu Bakr al-Bagdádí nebol medzi obeťami náletu, oznámili zdroje z nemocnice potom, ako iracká armáda oznámila, že zasiahli Bagdádího konvoj. Medzi vysokými veliteľmi ISIS, ktorí boli zabití počas náletu na konvoj nenašli telo Bagdádího, oznámil Reuters. Irackí vojenskí predstavitelia uviedli vo vyhlásení už skôr, že útok zasiahol Bagdádího konvoj pri...