Socha Pandory zdroj: Pixabay

Máme na stole ďalší rozpor medzi smernicami EÚ a zákonodarstvom jednotlivých členských štátov.

Je Parížsky súdny dvor kompetentný rozhodovať o vnútorných záležitostiach Paríža a je spôsobilý uplatňovať zákony odhlasované v Národnom zhromaždení Francúzska? Nemáte pocit, že sa otvára Pandorina skrinka?

Pozrime sa zamotanému prípadu na zúbky. Nasleduje preklad článku v Les Echos.
xxx
Najvyšší parížsky súd prerušil postup, ktorým mal odsúdiť vlastníkov, ktorí ilegálne prenajímali svoje byty cez platformu Airbnb.

Tribunál najvyššieho súdu Paríža /TGI/ rozhodol podľa výnosu zo 17. januára tohto roku zrušiť opatrenie, ktoré určilo minulý rok, že vlastníci bytov prenajímali svoje byty cez Airbnb podvodným spôsobom, podľa denníka Le Figaro.

Títo vlastníci boli donútení, kvôli prekročeniu ročnej maximálnej doby prenajímania alebo meneniu svojho bytu na malé podnikanie, čo je v prípade prenájmu dlhšieho ako 4 mesiace, zaplatiť pokutu, ktorej celková výška vystúpila na 2,1 mil €.

Ale odvolací súd odložil pojednávanie kauzy na 10. decembra 2019… v očakávaní rozhodnutia Európskeho súdneho dvora. Kým nerozhodne tento, platba pokuty je prerušená.

Vo vojne proti tejto turistickej globálnej kancelárii sa to považuje len za kamufláž. Pridelenec parížskeho primátora pre bývanie Ian Brossat reagoval podľa Le Figaro: „Je to prerušenie, nie anulácia“. Tí, ktorí podvádzajú, budú odsúdení. Budeme pokračovať v kontrolách a pripravujeme sťažnosť proti platformám, ktoré nerešpektujú zákon. “

Montmartre zdroj: Pixabay

Rozhodnutie Parížskeho súdneho dvora bolo prerušené na dlho. Je francúzske právo kompatibilné s európskym právom vo svojej podstate? Článok L631-7 Zákonníka o bývaní a stavbách bol novelizovaný v novembri 2018, podľa ktorého sa ukladá Parížskej radnici, že by mala vojsť do rozporu s európskou smernicou upravujúcou slobodné poskytovanie služieb, ktorá sa datuje už od roku 2006 čo sa týka kauzy parížskych prenajímateľov nehnuteľností.

Čakajúc na správu, či toto rozhodnutie definitívne ukončí kauzu, v ktorej bojujú aktuálne veľké mestá Francúzska proti Airbnb, početní prenájomcovia odsúdení Parížskym súdnym dvorom riskujú, že sa zadusia v diere zákona, ktorú vykopal Parížsky súdny dvor.
zdroj: @GabrielNedelec , Les Echos.fr

preklad: Svetvpreklade.sk – redakcia

Airbnb spôsobuje rozkol v zákonodarstve Európskej úniehttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2019/01/montmartre-2648110_1280-e1548696530646.jpghttps://svetvpreklade.sk/wp-content/uploads/2019/01/montmartre-2648110_1280-e1548696530646.jpgadminEkonomikaEÚ,Francúzsko,Preklad z francúzštiny,USAMáme na stole ďalší rozpor medzi smernicami EÚ a zákonodarstvom jednotlivých členských štátov. Je Parížsky súdny dvor kompetentný rozhodovať o vnútorných záležitostiach Paríža a je spôsobilý uplatňovať zákony odhlasované v Národnom zhromaždení Francúzska? Nemáte pocit, že sa otvára Pandorina skrinka? Pozrime sa zamotanému prípadu na zúbky. Nasleduje preklad článku v Les...